HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Sněžnicová túra začínající v Muottas Muragl ve Švýcarsku

Jen napadne první sníh, můžete vyrazit do Švýcarska za mnoha aktivitami. Jednou z nich mohou být sněžnice.

Alpy – Švýcarsko

Typ
Vhodné pro sněžnice, 1-denní
Stát
Švýcarsko
Další státy
Švýcarsko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
prosinec, duben, březen, únor, leden
Délka
13 km
Nejvyšší bod
2740 m n. m.
Převýšení
700 m
Ledovec / sněhová pole
ano
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Po dvou dnech lyžování ve Svatém Mořici, kdy jsme si nejvíce oblíbili černé svahy a off-pisty pod divokým vrcholem Piz Corviglia, jedeme vlakem do stanice Punt Muragl Staz. Přecházíme řeku k zubačce, která nás veze na Muottas Muragl (2456 m). Tady, vysoko nad údolím Engadinu, leží terén pro bezpečný půldenní sněžnicový výlet. Terén nejprve trochu klesá, abychom se potom otočili čelem ke skalnatému štítu Il Corn.

Cesta je perfektně značená a postupně stoupá po hřebeni Val Champagna až na planinu Plaun dals Müls. Odtud pokračujeme po značené pěší trase nazvané „Cesta filosofů“ až do výšky 2740 m. Výhledy jsou čím dál pěknější, vylézá stále více a více horských vrcholků, zatímco my jsme na planině, kde se nemusíme bát lavin. Cestou dolů máme výtečný nápad: půjčíme si sáňky a dáme si sjezd dlouhý sedm set výškových metrů.

TIP: Lyžařský region Engadin Svatý Mořic (www.Engadin.StMoritz.ch) nabízí 350 km sjezdovek a čtyři hlavní lyžovačky. Mezi resorty Corviglia, Corvatsch, Zuoz a Diavolezza se můžete posouvat jednoduše vlakem. Ten je už zahrnut v ceně skipassu.

Potřebné vybavení

Jedná se o zimní túru, takže základním předpokladem je teplé oblečení. V tomto případě ještě přibalit sněžnice, trekové hůlky s širokými kotoučky a není co řešit. Termoska s horkým čajem taky přijde vhod.

Přístup na začátek

Ze SV. Mořice vlakem do stanice Punt Muragl Staz. Tam přesednou na zubačku, která vás vezme na zastávku Muottas Muragl (2456 m) a pak už po svých.

Základní trasa

Muottas Muragl - hřebeni Val Champagna - Plaun dals Müls

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: