Siega: vzdušná ferata nad soutěskou Silberkarklamm v Dachsteinském masivu
Feraty

Siega: vzdušná ferata nad soutěskou Silberkarklamm v Dachsteinském masivu

Dachstein Gruppe – Rakousko

Horolezecké úseky
ferata C/D
Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

1 h

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Hned úvodní pasáž vede v kolmé stěně (C/D) a výhled hluboko do údolí způsobí závrať i těm nejotrlejším. Následuje několik snazších pasáží a přichází další kolmý výšvih. Mezi jednotlivými skalními bloky jsou snazší pasáže, kde je možné si odpočinout. V předposledním skaním bloku je jeden nepříjemný překrok v mírném převisu. Následuje rovná plošina, po které přichází závěrečná skalní věž, kterou překonáte bez větších komplikací.

TOPO FERATY SIEGA ke stažení na Bergsteigen.com

Topo feraty Siega.Topo feraty Siega.

Ferratu můžete poznat i na zájezdu CK Alpina – Ferraty Stříbrné soutěsky

Příjezdové místo

Dojet je možné k ústí soutěsky Silberkarklamm (po Gebackerweg, 47°26’10.204″N, 13°42’58.360″E). SOutěska leží kousek východně od Ramsau am Dachstein.

Výchozí bod

Od parkoviště vystoupejte pěšky po dřevěných chodnících soutěskou nebo vylezte jednou ferat Hias nebo Rosina až k chatě Silberkarklamm Hutte. Odtud mírně vlevo po značce „Zugang zum Kletterstig Siega“ strmě sutí vzhůru. Do soutěsky se platí vstupné 3,5 eura (dospělí, údaj z r. 2017).

Sestup

Cestičkou vpravo pod skaním masivem a pak prudce dolů cik cak skrz suť a podrost až k chatě Silberkarklamm. Odtud po dřevěných chodnících malebnou soutězkou Silberkarklamm. Celkem asi 50 minut.

Obtížnost (popis)

Ferata je velmi vzdušná a doahuje obtížnosti C/D. Na feratě není tolik umělých stupů, jako na obou feratách níž v soutězce, ale zajištěná je výborně.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: