Seifertova ferrata u kempu – trasa D
Feraty

Seifertova ferrata u kempu – trasa D

Krušné hory – Česko

Nejvyšší bod
710 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata D
Lanovky

ne

Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

20 minut

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Na Karlovarsku vznikla moc pěkná věc, kterou je systém čtyř ferat, různých obtížnstí, a to u obce Nové Hamry. Karlovy Vary jsou vzdáleny pouze 20 kilometrů. Obtížnosti jsou tady A,B,C,D a trasy se nazývají stejně. Jedná se tedy o ideální terén pro naučení se pohybu na zajištěných cestách s postupným zvyšováním obtížnosti.

Zajímavostí určitě je, že si za poplatek můžete půjčit výbavu v nedalekém hotelu Seifert, kolem kterého pravděpodobně stejně půjdete.

Příjezdové místo

Parkoviště (50.3596819N, 12.7193406E) se nachází hned u autobusové zastávky, takže příjezdové místo bude stejné jak pro ty, kteří přijedou autem, tak pro ty, jež využijí autous. Z parkoviště/zastávky se vydáte severním směrem, kolem hotelu Seifert, za nímž se nachází mostek přes řeku Rolava. Za mostkem je to už jen 100 metrů vlevo. Trasy jsou tady celkem čtyři.

Sestup

Vyšlapanou pěšinkou v lese hned vedle ferraty.

Obtížnost (popis)

Zajištěná cesta D propojuje trasy C a B. Začátek je stejný jako u trasy C. To znamená, že překonáte prvních pět kramlí a natraverzujete se doprava do koutu. Tímto koutem, který udává cestě obtížnost za „D“ se dostanete na skalní hřeben, kterým za 25 metrů dolezete k trase B, jež vás dovede k vrcholu.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: