Seifertova ferrata u kempu – trasa B
Feraty

Seifertova ferrata u kempu – trasa B

Krušné hory – Česko

Nejvyšší bod
710 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B
Lanovky

ne

Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

20 minut

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Na Karlovarsku vznikla moc pěkná věc, kterou je systém čtyř ferat, různých obtížnstí, a to u obce Nové Hamry. Karlovy Vary jsou vzdáleny pouze 20 kilometrů. Obtížnosti jsou tady A,B,C,D a trasy se nazývají stejně. Jedná se tedy o ideální terén pro naučení se pohybu na zajištěných cestách s postupným zvyšováním obtížnosti.

Zajímavostí určitě je, že si za poplatek můžete půjčit výbavu v nedalekém hotelu Seifert, kolem kterého pravděpodobně stejně půjdete.

Příjezdové místo

Parkoviště (50.3596819N, 12.7193406E) se nachází hned u autobusové zastávky, takže příjezdové místo bude stejné jak pro ty, kteří přijedou autem, tak pro ty, jež využijí autous. Z parkoviště/zastávky se vydáte severním směrem, kolem hotelu Seifert, za nímž se nachází mostek přes řeku Rolava. Za mostkem je to už jen 100 metrů vlevo. Trasy jsou tady celkem čtyři a trasa B má nástup zhruba 30 metrů vlevo od tras C a D.

Obtížnost (popis)

Začátek je ostře vzhůru, poté musíte traverzovat doprava až do místa, kdy se začnete křížit s trasou A. Poté směřujete doprava pomocí ocelových stupů. Za dalších dvacet metrů budete v místě, kde se trasa B kříží s trasou D. Dále po hřebínku přes průrvu až na vrchol.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: