Seifertova ferrata u kempu – trasa A
Feraty

Seifertova ferrata u kempu – trasa A

Krušné hory – Česko

Nejvyšší bod
710 m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata A
Lanovky

ne

Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

10 minut

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Na Karlovarsku vznikla moc pěkná věc, kterou je systém čtyř ferat, různých obtížnstí, a to u obce Nové Hamry. Karlovy Vary jsou vzdáleny pouze 20 kilometrů. Obtížnosti jsou tady A,B,C,D a trasy se nazývají stejně. Jedná se tedy o ideální terén pro naučení se pohybu na zajištěných cestách s postupným zvyšováním obtížnosti.

Zajímavostí určitě je, že si za poplatek můžete půjčit výbavu v nedalekém hotelu Seifert, kolem kterého pravděpodobně stejně půjdete.

Příjezdové místo

Parkoviště (50.3596819N, 12.7193406E) se nachází hned u autobusové zastávky, takže příjezdové místo bude stejné jak pro ty, kteří přijedou autem, tak pro ty, jež využijí autous. Z parkoviště/zastávky se vydáte severním směrem, kolem hotelu Seifert, za nímž se nachází mostek přes řeku Rolava. Za mostkem je to už jen 100 metrů vlevo. Tras je tady více, „áčková“ je vlevo od tras „C“ a „D“.

Sestup

Vyšlapanou pěšinkou v lese hned vedle ferraty.

Obtížnost (popis)

Feratovou trasu „A“ můžeme vnímat spíše pro naučení základních pohybů a manipulaci s feratovým vybavením, než pobídku k nějakému velkému sportovnímu výkonu. Určitě se tady mohou realizovat děti, které pak stejně pravděpodobně budou chtít na obtížnější cesty.

Začátek zajištěné cesty je necelých pět merů vlevo od informační tabule a jistící lano je nataženo mezi skálou a stromem. Linie trasy vede nejdříve po zemi, až se začně křížit s trasou B. Od tohoto bodu se připravte na první skálu a kramle o obtížnosti A. Poté opět lehce ke skalní plotně a sklanímu hřbetu až na vrchol.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: