HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Rakiura trek

Okruh Rakiura Track (patří mezi NZ Great Walks) prochází podél otevřeného mořského pobřeží, překonává přes 300 m vysoký zalesněný hřeben a traverzuje chráněným pobřežím zálivu.

NP Rakiura, ostrov Stewart Island – Nový Zéland

Typ
3-denní, Okruh
Stát
Nový Zéland
Další státy
Nový Zéland
Počet dní
3
Vhodné měsíce
leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec
Délka
36 km
Nejvyšší bod
305 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
neuvedeno
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Národní park Rakiura a stejnojmenný trek se nachází na třetím největším ostrově Nového Zélandu, Stewart/Rakiura Island. Ostrov je převážně hornatý a porostlý hustými lesy, nejvyšší horou je Mt. Anglem (980 m). Žije zde pouze 375 stálých obyvatel, většína z nich v přístavu Oban a okolí zálivu Halfmoon Bay. Velkým lákadlem je člověkem málo narušená příroda a také výskyt vzácného ptáka kiwi, které je zde možné zahlédnou i během dne, přestože se jedná o nočního tvora.

Okruh Rakiura Track (patří mezi NZ Great Walks) prochází podél otevřeného mořského pobřeží, překonává přes 300 m vysoký zalesněný hřeben a traverzuje chráněným pobřežím zálivu. Počasí na ostrově je velmi proměnlivé a obtížně předpovídatelné. Prudký vítr, silný déšť i kroupy se mohou vyskytnout v kterékoliv části roku, proto je nutné se zhoršením podmínek počítat a mít adekvátní vybavení.

Ubytování a jídlo

ubytování v chatách nebo na tábořištích udržovanými DOC (Department of Conservation), je nutno předem zakoupit Great Walk Pass.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, nepromokavé oblečení

Přístup na začátek

Raikura Track je situován na ostrově Steward Island (Rakiura), 20 minut letu z Invercargill nebo hodinu cesty trajektem z Bluff.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Halfmoon Bay - Maori Beach - Port William Hut - North Arm Hut - Halfmoon Bay

Orientační rozpis po dnech

  1. Halfmoon Bay – Port William Hut
  2. Port William Hut – North Arm Hut
  3. North Arm Hut – Halfmoon Bay

Další možnosti túr v okolí

Z Port William a North Arm odbočuje další trek, který vytváří North West Circuit (10-12 dní). Tento trek je náročnější než Raikura Track.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: