Přechod Rychlebských hor
Treky

Přechod Rychlebských hor

Stezku Českem může jít každý! 1000 km dlouhý a první oficiální přechod Česka vedoucí od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod ČR. Trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří.

Rychlebské hory – Česko

Typ
2-denní
Stát
Česko
Další státy
Česko, Polsko
Počet dní
2
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
37 km
Převýšení
1000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Přechod Rychlebských hor začíná na místě zvaném Smrk- hraničník, kde se odpojíme z hlavní trasy dálkového treku Stezka Českem a pokračujeme na sever po hranicích. Jedná se o krásný a dosud opuštěný dvoudenní přechod zapomenutých a vzdálených hor. Pokud máte dost času, určitě stojí za to, zahrnout ho do svého itineráře. Přechod končí v obci Bílá Voda, která je opravdu snad na konci Světa. Odtud se dá jít buď pěšky zpátky, nebo autobusem do Jeseníku a zde se vrátit na hlavní trasu.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Podrobnou reportáž s trasu přechodu Rychlebských hor najdeš také tady.

Ubytování a jídlo

Každý si řeší sám. Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Orientační rozpis po dnech

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: