Přechod přes Jizerské hory a Krkonoše
Treky

Přechod přes Jizerské hory a Krkonoše

Stezku Českem může jít každý! 1000 km dlouhý a první oficiální přechod Česka vedoucí od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod ČR. Trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří.

Jizerské hory, Krkonoše – Česko

Typ
4-6 denní
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
5
Vhodné měsíce
květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
107 km
Nejvyšší bod
1602 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tří až čtyřdenní královský úsek dálkové trasy  Stezka Českem přes Jizerské hory a Krkonoše. Přechod Jizerských hor s nádhernou horskou osadou Jizerkou navazuje na hlavní hřeben Krkonoš, kde se trasa za specifickou Labskou boudou napojuje na Cestu česko-polského přátelství, která nás dovede až na povinnou Sněžku. Pokud se vám tento úsek povede naplánovat mimo víkend a svátky, máte šanci si užít Krkonoše bez davů turistů. Závěrečná část již není tak profláknutá, a tak je konec této etapy v poklidu a za odměnu.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Každý si řeší sám. Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Orientační rozpis po dnech

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: