Přechod přes Adršpach a Broumovsko
Treky

Přechod přes Adršpach a Broumovsko

Stezku Českem může jít každý! 1000 km dlouhý a první oficiální přechod Česka vedoucí od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod ČR. Trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří.

Vraní hory, Adršpašské skály, Broumovsko – Česko

Typ
4-6 denní
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
4
Vhodné měsíce
květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
98 km
Nejvyšší bod
871 m n. m.
Převýšení
2800 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Krásná etapa dálkové trasy  Stezka Českem vedoucí poblíž hranic s Polskem vede k hlavnímu magnetu: Adršpašsko-Teplickým skalám, které celé prochází. Navazující Broumovská vrchovina je neprávem zapomenutý kus krajiny, protože se slavnějším Adršpachům směle vyrovná. Tři až čtyři dny pochodu v místech, kde se vám názvy jako Praha či D1 zdají být neskutečně vzdálené. Většina trasy je vedena ve skalách a prakticky bez lidí.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Každý si řeší sám. Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezky Českem.

Orientační rozpis po dnech

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: