HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Přechod Pizzo Carbonara

Národní park Madonie představuje vápencové pohořím, ve kterém se střídají pozvolné úseky se strmými skalami.Po Etně jsou to druhé nejvyšší hory na Sicílii.

Madonie – Itálie

Stát
Itálie
Další státy
Itálie
Počet dní
3
Vhodné měsíce
listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen
Délka
60 km
Nejvyšší bod
1979 m n. m.
Převýšení
2000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Národní park Madonie představuje vápencové pohořím, ve kterém se střídají pozvolné úseky se strmými skalami.Po Etně jsou to druhé nejvyšší hory na Sicílii.

Na přelomu dubna a května kvetou v nižších a středních polohách stromy a květiny, louky jsou svěže zelené. V nejvyšších polohách přitom jsou ještě zbytky sněhu. Z vrcholu Pizzo Carbonara je za dobrého počasí vidět Etna i jednotlivé Lipanské ostrovy.

Nejdivočejší částí treku je strmé stoupání údolím Trigna, kde je stezka téměř neznatelná. V dalších částech už je terén jednodušší, ale orientace je občas složitá – značení je poměrně řídké. V oblasti Piano Pomo se nachází unikátní cesmínový les. Horské vesnice, které slouží jako východiska k trekům jsou narozdíl od sicilských měst čisté a nepoznamenané turistickým ruchem.

Ubytování a jídlo

V horách je několik horských chat, kde je možné přespat. My jsme spali ve stanu a nesli si jídlo s sebou.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, oblečení a spacák podle ročního období

Přístup na začátek

Z přímořského letoviska Cefalú jezdí několikrát za den autobus do vesnice Isnello.

Přístup z konce

Z Castellbuona jezdí autobusy zpět do Cefalú.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

Ne

Základní trasa

Isnello – Vallone Trigna – Pizzo Carbonara – Piano Bataglia – Vallone Faguara – Piano Pomo – vrchol Cozzo Luminario – Castellbueno

Další možnosti túr v okolí

Velké množství dalších cest. Například je možné z Vallone Faguara směrem na jih dojít přes Monte Salvatore do horského městečka Petralia Sottana.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: