HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Přechod Orlických hor
Treky

Přechod Orlických hor

Cestu Českem může jít každý! 1000 km dlouhý a první oficiální přechod Česka vedoucí od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod ČR. Trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří.

Orlické hory – Česko

Typ
3-denní, Hřebenovka
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
4
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
89 km
Nejvyšší bod
1114 m n. m.
Převýšení
2200 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Úsek dálkové trasy  Cesta Českem, který bude budit milovníky Druhé světové války ze snů ještě za dlouhých zimních večerů. Podél celé cesty jsou desítky bunkrů, expozic a výstav s artefakty z této války. Cesta nastupuje na hlavní hřeben přes krásné louky a vesničky v podhůří. Samotný hřeben pak je převážně zarostlý, a tak výhledy nabízí hlavně výstupy na některou rozhleden. Devadesát kilometrů tohoto úseku se dá i díky menším převýšením přeběhnout za tři dny.

Na stránkách www.cestaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Cesta Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

 

Cesta Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Každý si řeší sám. Na stránkách Cesty Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Cesta Českem.

Orientační rozpis po dnech

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: