Přechod Králického Sněžníku a Jeseníků
Treky

Přechod Králického Sněžníku a Jeseníků

Stezku Českem může jít každý! 1000 km dlouhý a první oficiální přechod Česka vedoucí od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod ČR. Trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří.

Jeseníky – Česko

Typ
7-10 denní, Hřebenovka
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
7
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září
Délka
170 km
Nejvyšší bod
1489 m n. m.
Převýšení
4900 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Nejdelší část trasy dálkové trasy  Stezka Českem vedoucí přes Králický Sněžník, Hrubý a Nízký Jeseník, která se dá v případě potřeby rozdělit na dvě části se zastávkou v Jeseníku. Hlavních taháků je zde více: vrchol Králického Sněžníku, samotný Jeseník nebo hřebenovka vedoucí z Pradědu. Těchto 170 kilometrů nabízí všechny druhy krajiny a patří k vrcholům celé cesty. Od Smrku se dá ještě uhnout na hřeben Rychlebských hor a zde pokračovat alternativní trasou přes toto pohoří.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Každý si řeší sám. Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Orientační rozpis po dnech

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: