Přechod hřebene – Palkovické hůrky v podhůří Moravskoslezských Beskyd
Treky

Přechod hřebene – Palkovické hůrky v podhůří Moravskoslezských Beskyd

Malebná krajiny podhůří MS Beskyd v sobě skýtá spoustu krásných míst pro lehkou turistiku. Jedním z nic je právě PR Palkovické hůrky

Besykdy – Česko

Typ
1-denní, Výstup na vrchol, Hřebenovka, Vhodné i jako zimní pěší túra
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec
Délka
12 km
Nejvyšší bod
660 m n. m.
Převýšení
450 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Svoji výškou kolem 600 metrů nejsou Palkovické Hůrky zajímavé. Jejich atraktivita vyplyne napovrch až při podrobnějším prozkoumání.

Nacházejí se v podhůří Moravskoslezských Beskyd, mezi městy Kopřivnice a Frýdek-Místek, takže lze jejich průzkum spojit s nějakým dalším zajímavým podnikem přímo v Beskydech. V létě si můžete dopřát osvěžení v nedaleké vodní nádrži Olešná. Tyhle radovánky jsou momentálně asi vyloučené, teda aspoň pro většinu z nás.

Nejvyšším vrcholem je Kubánkov (660 m), který se nachází v severovýchodní části hůrek. Dalším zajímavým vrcholem z hlediska Babí hora (619 m). Součástí Palkovických Hůrek jsou také Hukvaldy a známá zřícenina místního hradu.

Přechod je možné realizovat buďto od zříceniny směrem na vodní nádrž Olešná po modré značce a zárove naučné stezce Hůrky, následně naučné stezce Janáčkův chodníček, anebo naopak.

Nedaleko modréznačky, se nachází Rozhledna Kabátice. K té dojdete cca po 1,5 km, když se dáte vlevo od turistického přístřešku za vrcholem Holý vrch (631 m).

Pro bikery…

Je zde mnoho trailů. Bikery velmi oblíbený úsek je z Hukvald pod Babí horu přes Kubánkov a s následným sjezdem do Palkovic a Frýdku-Místku. Tuto trasu zároveň provází modrá (úsek z Hukvaldů) a následně žlutá turistická značka. Další inspiraci na zajímavé okruhy můžete nalézt tadytady.

Pro dobrodružnější povahy je tady mnoho udržovaných trailů, o jejichž poloze, délce a náročnosti se můžete dočíst třeba na stránkách bike-forum.cz.

Ubytování a jídlo

Na Hukvaldech je spoustu možností k občerstvení v jedné z místních hospůdek

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek (mohou se někomu hodit) a tenisek/pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Na Hukvaldy (zastávka Hukvaldy, Losert), respektive k nádrži Olešná (zastávka Frýdek-Místek, Místek, Olešná) jezdí autobus.

Základní trasa

Hukvaldy - Kubánkov - Chlebovice - v. n. Olešná

Další možnosti túr v okolí

Přechod hlavního hřebene Moravskoslezských Beskyd není žádný med

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: