Přechod hřebene horského celku Monti Sibillini
Treky

Přechod hřebene horského celku Monti Sibillini

Opuštěné pohoří Apenin ve středu Itálie jsou tím pravým pro turisty, kteří si než na zdolávání nadmořských metrů potrpí spíše na klidu, pohodě a krásné krajině.

Apeniny – Itálie

Typ
Hřebenovka, Výstup na vrchol, 2-denní
Stát
Itálie
Další státy
Itálie
Počet dní
2
Vhodné měsíce
říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben
Délka
30 km
Nejvyšší bod
2476 m n. m.
Převýšení
2000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Gigantický horský masív Apeniny, táhnoucí se od severu na jih napříč Itálií, je páteří Apeninského poloostrova. Několik desítek horských celků zde přesahuje výšku 2000 m, úplně nejvýše se k nebi tyčí Corno Grande (2909 m) v masívu Gran Sasso d´ItaliaMonti Sibillini patří mezi významná pohoří. Významná však v místních podmínkách zdaleka neznamená, že bychom zde na každém kroku zakopávali o hordy turistů. Právě naopak. Hory Sibillini (podle věštkyně Sibyly Apeninské) jsou stále tajemným a neznámým horským koutem Evropy. Místem, kde si více jak kde jinde vychutnáme kouzlo osamělých toulek, bivaků vysoko v horách a pohody. Pohody…?

Přechod Monti Sibillini je parádním zážitkem. Pohoří je totiž tvořeno poměrně jasným jednolitým hřebenem, slibujícím nejeden krásný okamžik. Nejprve výstup od lanovky Seggiovia Cornaccione na stupňovitou pyramidu Monte Bove (2180 m) a pak již jasně vedeným „roháčským“ hřbetem k prvnímu skalnatému klenotu pohoří – Palazzo Borghese (2145 m). Linie hor pozvolna opouští travnaté rozlohy a v elegantním výšvihu spěje k ostré žiletce protáhlého vrcholu Monte Redentore (2448 m). Ten tvoří společně s Monte Vettore vzdušnou podkovu nad obrovským kotlem, vyplněným magickým jezerem Lago di Pilato. Dále na boudu Tito Zilioli a konečně na nejvyšší vrchol Monti Sibillini – Monte Vettore Hřeben se stáčí severním směrem a následují vrcholy Monte Torrone a Monte Banditello se sestupem přes osadu Altino do osady Pignotti.

Ubytování a jídlo

Rifugio „Riparo“ Tito Zilioli

Rifugio Cristo delle Nevi

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Před Římem odbočíte na město Terni a pak už záleží, jakou variantu výstupu si vyberete. Autem se dá pohodlně dorazit na oba konce hřebene.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

parkoviště Piazzale Saliere - Monte Bove - Monte Porche - Cima del Redentore - bouda Tito Zilioli - Monte Vettore - Monte Banditello - Pignotti

Orientační rozpis po dnech

1. den – parkoviště Piazzale Saliere – Monte Bove – Monte Porche – Cima del Redentore – bouda Tito Zilioli

2. den – bouda Tito Zilioli – Monte Vettore – Monte Banditello – Pignotti

Další možnosti túr v okolí

Výstup na horu bouřek – Monte Vettore

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: