HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Přechod hřebene Beskyd
Treky

Přechod hřebene Beskyd

Cestu Českem může jít každý! 1000 km dlouhý a první oficiální přechod Česka vedoucí od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod ČR. Trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří.

Beskydy – Česko

Typ
4-6 denní
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
4
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
105 km
Nejvyšší bod
1304 m n. m.
Převýšení
4500 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Řečeno s Vinnetouem: „Přechod Beskyd je stejně děravý jako ústa staré ženy.“ Tato část dálkové trasy  Cesta Českem je nejvíce nahoru – dolů a nenechá vás vydechnout. Dvě královské etapy se třemi stoupáními na Radhošť, Smrk a Lysou horu vás pořádně prověří. Cesta přes Beskydy vás ale odmění mnoha krásnými výhledy díky prožraným lesům od kůrovce a je až překvapivě bez lidí. Konec etapy je na nejvýchodnějším bodě ČR, kde končí i celá Cesta Českem.

Na stránkách www.cestaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Cesta Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

 

Cesta Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Každý si řeší sám. Na stránkách Cesty Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Cesta Českem.

Orientační rozpis po dnech

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: