Přechod 12 tisícovek v Bavorském lese
Treky

Přechod 12 tisícovek v Bavorském lese

Nádherný téměř 30 kilometrový přechod Bavorského lesa, při kterém vystoupáme na 12 tisícovek včetně nejvyššího vrcholu Velký Javor neboli Groβer Arber.

Bavorský les/Šumava – Německo

Typ
1-denní, 2-denní, Výstup na vrchol, Hřebenovka
Stát
Německo
Další státy
Německo
Počet dní
1
Vhodné měsíce
květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
30 km
Nejvyšší bod
1456 m n. m.
Převýšení
1540 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Ideální výlet se dvěma auty – zaparkovat na začátku a na konci trasy. Doporučila bych vyjít z Reitenbergu, z velkého parkoviště, kde končí silnice. Cesta vede lesem nebo po loukách, většinou po příjemných pěšinách. Na úvod můžeme zdolat Kreuzfelsen 999 m – ten se do tisícovek samozřejmě nepočítá, po hřebeni pak jdeme dál směrem na jihovýchod. Následuje mnoho tisícovek s křížem i bez kříže, panoramatické výhledy a spolehlivě značená stezka.

Trek přes 12 tisícovek v Bavorském lese
Trek přes 12 tisícovek v Bavorském lese

Téměř celá trasa vede po dálkové trase: Europäischer Fernwanderweg E6, která je značená zeleným trojúhelníkem. Jediná odbočka je na 15. kilometru, klesá se na Schareben k horské chatě a pak se zase stoupá zpět na trasu – když člověk odbočku přehlédne, rozhodně se o nic nepřijde. O možnosti občerstvení zde rozhodně není nouze.

Vrcholek Velkého Javoru (1456 m) rozpoznáme díky jeho vojenským radarovým kopulím již zdálky. Po loukách dojdeme na Malý Javor (1384 m) a pak již jen krátké poslední stoupání a jsme na nejvyšším vrcholku celého Bavorského lesa. Poslední fotka u kříže a serpentýnami klesáme prudce dolů až k jezeru Grosser Arbersee.

Lze rozdělit i na 2 dny a přespat v Ecku nebo v Schareben.

Celkové převýšení: 1540 m stoupání, 1330 m klesání

rcholek Velkého Javoru (1456 m) rozpoznáme díky jeho vojenským radarovým kopulím již zdálky.
Vrcholek Velkého Javoru (1456 m) rozpoznáme díky jeho vojenským radarovým kopulím již zdálky.

Německo nabízí turistické stezky prakticky pro každého: na své si přijdou vyznavači turistiky, geocachingu, nordic walkingu, sněžnic či obyčejných procházek. Přehled nejkrásnějších turistických tras napříč německými regiony najdeš tady: www.germany.travel

 

Ubytování a jídlo

Horské chaty/ restaurace: Kötzinger Hütte, Berggasthof Eck, Berghütte Schareben, Chamer Hütte, Arberschutzhaus

Základní trasa

Reitenberg - Kreuzfelsen - Mittagstein - Steinbühler Gesenke - Rauchröhren - Grosser Riedelstein - Mühlriegel - Ödriegel - Hängender Riegel - Schwarzeck - Heugstatt - Enzian - Klein Arber - Grosser Arber - Grosser Arbersee

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: