Pohodový okruh kolem Brienzského jezera ve Švýcarsku
Treky

Pohodový okruh kolem Brienzského jezera ve Švýcarsku

Region Jungfrau nabízí kromě čtyřtisícových velikánů Jungfrau, Mnichu a Eigeru i pohodové vycházky malebným alpským podhůřím – azurová hladina jezera Brienzersee, scenerie hor kolem a stylové dřevěné vesničky na jeho břehu vytváří až idylickou atmosféru.

Bernské Alpy – Švýcarsko

Typ
1-denní, Okruh, Túra vhodná pro děti
Stát
Švýcarsko
Další státy
Švýcarsko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Nejvyšší bod
600 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Pokud hledáte tip na pohodový výlet v okolí Interlakenu třeba i s dětmi, vyrazte kolem Brienzského jezera. Kolem celého jezera vede značená trasa, dlouhá 40 km, která se vyhýbá silnicím a scenerii jezera a okolních kopců budete mít jak na dlani. Někdy stezka stoupá na svahy nad jezerem, jindy ho kopíruje kousek od břehu po klikatých stezkách lesem.

Trasa se dá libovolně zkrátit – například můžete z Interlakenu popojet lodí nebo vlakem do malebného městečka Brienz, které rozhodně stojí za prohlídku. Dřevěná stavení s upravenými zahradami působí jako z katalogu cestovní kanceláře. Kousek nad městečkem jsou i dvě pěkné vyhlídky na jezero, kam si určitě vyšlápněte. Děti potěší i nedaleká minizoo s kamzíky a horskými kozami.

Z Brienze se na druhý, míň obydlený, břeh jezera dostanete snadno jak pěšky, tak lodí. Přejezd výletní lodí do Giessbachu trvá asi jen pět minut. Tady stojí na kopci luxusní Grandhotel Giessbach, na jeho terase si vychutnejte kávu s výhledem na impozantní několikastupňový vodopád Giessbachfälle.

Po břehu jezera se dalších 6 km klikatí úzká stezka lesem s balvany porostlými mechem až do Iseltwaldu. Cestička vede jen pár metrů od azurové hladiny jezera a v horkém počasí se tu určitě příjemně osvěžíte. I v Iseltwaldu se dá nalodit a cestu do Interlakenu si zkrátit, záleží na vás.

Ubytování a jídlo

Samotný Interlaken nabízí mnoho možností ubytování, je ale cílem velkého množství turistů z Asie. Pokud si tedy chcete užít Švýcarsko bez daů turistů, vyberte si penzion v některém menším městečku v okolí. Ubytování v malebných roddinných dřevěných penzionech najdete  např. v Brienzi, Iseltwaldu nebo nedalekém Wilderswillu. V okolí Interlakenu je také několik kempů.

Potřebné vybavení

Pohodlné boty a větrovku.

Přístup na začátek

Celá oblast je pohodlně dostupná autem nebo vlakem (2 hodiny z Zurichu).

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

Nejsou

Základní trasa

Interlaken - Brienz - Giessbach - Iseltwald - Interlaken

Další možnosti túr v okolí

Další spíš horskou túrou v okolí je Eiger Trail s výhledy na čtyřtisícovky Eiger, Mnich a Jungfrau. Pro milovníky vysokohorské turistiky je jistě velkým lákadlem výstup na Jungfrau nebo Mnicha. To jsou ty nejznámější túry, možností je ale mnohem víc. Velkým zážitkem je také cesta po vysokohorské železnici do sedla Jungfraujoch, kde leží nejvýš položená železniční stanice v Evropě.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: