HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Pětidenní trek na lehko ve švýcarských Alpách – Via Engadina
Treky

Pětidenní trek na lehko ve švýcarských Alpách – Via Engadina

Při vícedenním treku, kdy cesta nekončí tam, kde začíná, vzniká obvykle problém s logistikou. Brát si všechny věci s sebou většinou není v našich silách a tak si bereme jen ty nejnutnější. Engadin nabízí zajímavé řešení v podobě organizovaného vícedenního treku, kde se o své věci nemusíte starat a máte je stále u sebe.

Alpy – Švýcarsko

Typ
4-6 denní, Túra vhodná pro děti
Stát
Švýcarsko
Další státy
Švýcarsko
Počet dní
5
Vhodné měsíce
červen, červenec, srpen, září
Délka
50 km
Nejvyšší bod
1785 m n. m.
Převýšení
2800 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Nemusíte tak váhat, co ještě do batohu přibalit, protože by se to „mohlo hodit“ ani řešit dopravu zpět na výchozí místo. Via Engadina je několikadenní trek, který Vás provede téměř celým údolím dolního Engadinu. Je rozdělen do pěti etap a dá se zvládnout za 4 – 6 dní dle vašich možností a představ.

Nesporná výhoda tohoto treku je možnost zaplatit si jeho organizaci. Ta spočívá v zajištění všech noclehů (ať už zvolíte kratší anebo delší variantu), převoz zavazadel z jednoho hotelu do dalšího a jízdenky na transport po cestě – tedy na případné lanovky a vlaky. Na Vás už je pouze nesení malého batohu pouze s věcmi potřebnými v průběhu jednotlivých dní. Vychutnávání fascinujících přírodních krás údolí Engadin tak bude mnohem příjemnější.

Cesta začíná v městečku Zernez a podél řeky pokračuje po svazích údolí přes typické alpské vesnice jako jsou Guarda, Ardez, Sent a Tschlin. Navštívíte také lázeňské městečko Scuol s léčivými minerálními prameny.

Šestidenní varianta (7 noclehů) má následující etapy:

1. den Zernez – Susch – Lavin – Guarda (4 hodiny)2. denGuarda – Alp Suot – Marangun – Alp Sura – Alp Murtera Dadoura – Ardez (4,5 hodiny)

3. den Ardez – Plan Chamuera – Alp Tasna – Alp Valmala – Alp Laret – Prui – Motta Naluns – (lanovka Gondelbahn) – Scuol (5,5 hodiny + cesta lanovkou)

4. den Odpočinkový den v městečku Scuol, který lze využit k popíjení léčivých pramenů.

5. den Scuol – (lanovka Gondelbahn) – Motta Naluns – Val Ruschna (lanovka Jonvrai) – Salez – Vastur – Sent – (transport autobusem) – Scuol (2,5 hodiny)

6. den Scuol – (transport autobusem) – Val Sinestra – Vnà – Buorcha – Val Ruinains – Tschlin – (transport autobusem) – Scuol (3,5 hodiny z Val Sinestry do Tschlinu)

Kratší varianta samozřejmě počítá s tím, že si odpustíte odpočinkový den a poslední dvě etapy zvládnete v jeden den. Tak či tak je cestování bez velkého zavazadla zajímavou variantou, jak si i při několikadenních trecích lze odpočinout.

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém.

Přístup na začátek

Do Zernez se dostanete vlakem, autem či autobusem.

Základní trasa

Zernez - Guarda - Ardez - Scuol - Sent - Tschlin

Orientační rozpis po dnech

1. den – Zernez – Guarda

2. den – Guarda – Ardez

3. den – Ardez – Scuol

4. den – Scuol – Sent

5. den – Sent – Tschlin

Další možnosti túr v okolí

Trek Oberalp pass – Furka pass ve Švýcarsku k pramenům čtyř řek

Zkušenosti čtenářů

fotocestovatel.cz

U Zernezu je krásný vrchol Mt. Baselgia (2.945 m.n.m.), který stojí za to námahu tam vystoupit. Krátký report + foto naleznete na http://fotocestovatel.cz/munt-balsegia/

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: