HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Pelorus trek

Pohoří Richmond je nepravidelný horský hřeben tvořící páteř Mount Richmond Forest Park, s několika izolovanými vrcholy dosahujícími výšky přes 1700m.

Richmond Range, Mt Richmond Forest Park – Nový Zéland

Stát
Nový Zéland
Další státy
Nový Zéland
Počet dní
3
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
40 km
Nejvyšší bod
690 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Pohoří Richmond je nepravidelný horský hřeben tvořící páteř Mount Richmond Forest Park, s několika izolovanými vrcholy dosahujícími výšky přes 1700m. Mount Richmond Forest Park leží na Jižním ostrově Nového Zélandu, mezi městy Nelson a Blenheim. Byl založen roku 1977, s rozlohou 165,946 ha je druhým největším lesním parkem na Zélandu. Zahrnuje původní lesní porosty pokrývající horské oblasti mezi Blenheim a Nelson, i komerční plantáže borovicových lesů.

Oblast byla významná díky těžební činnosti v druhé polovině devatenáctého a začátkem dvacátého století. Těžila se zde hlavně měď a chrom. Pelorus Track nabízí nenáročný trek parkem, je možné jej kombinovat s mnoha dalšími stezkami v parku, včetně možnosti výstupu na Dun Mountain. Prochází lesy, překonává několik sedel a odbočuje k mnoha zajímavým místům jako jsou vodopády nebo staré doly.

Ubytování a jídlo

Ubytování možné v chatách udržovanými DOC (Department of Conservation), předem je nutné v některém z informačních center zakoupit lístky (hut tickets), kterými se na chatách platí. Při delším cestování na Novém Zélandu je další možností zakoupit Backcountry Hut Pass platný po dobu 12 měsíců. Jídlo vlastní.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava

Přístup na začátek

Trek začíná v údolí Pelorus Valley na konci silnice Maungatapu Road, odbočka z hlavní silnice číslo 6, Nelson–Blenheim v místě Pelorus Bridge Scenic Reserve.

Přístup z konce

Konec treku je na parkovišti Hacket v údolí Aniseed Valley, 29 km jižně od Nelson.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Road End - Emerald Pool - Captain Creek Hut - Middy Hut - Roebuck Hut - Totara Saddle - Browning Hut - Hacket picnic area

Orientační rozpis po dnech

  1. Road End – Middy Hut
  2. Middy Hut – Roebuck Hut
  3. Roebuck Hut – Hacket picnic area

Další možnosti túr v okolí

Několik variantních tras odbočujících z hlavního treku , možnost výstupu na Dun Mountain (1129 m). Další kratší odbočky vedou například k vodopádům Whispering Falls nebo ke starým dolům.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: