Treky

Ostrov Chiloe – Trek k řece Anay

Nádherný trek podél písečných pláží pacifického pobřeží ostrova Chiloe lemovaných deštným pralesem. Výhledy na Pacifik ze skalních formací vyrůstajících z moře do cca 100m výšky.

ostrov Chiloe – pobřežní trek – Chile

Stát
Chile
Další státy
Chile
Počet dní
3
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
48 km
Nejvyšší bod
100 m n. m.
Převýšení
500 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Nádherný trek podél písečných pláží pacifického pobřeží ostrova Chiloe lemovaných deštným pralesem. Výhledy na Pacifik ze skalních formací vyrůstajících z moře do cca 100m výšky. Řídce roztroušené usedlosti potomků původních obyvatel ostrova.

Hned za Cuacaem jsou nádherné písečné duny, kde lze při pěkném počasí lenošit a opalovat se, ideálně při cestě zpět, protože počasí je nestálé a je lepší ho využít k cestě na Rio Anay. O kousek dál se řeka Cucao dříve brodila, dnes přes ní přejdete suchou nohou po novém mostě. Následují střídání výstupů na ostrohy nad povětšinou rozbouřeným Pacifikema a pochod po podmáčených cestách zpevněných kládami. Je-li po dešti, jsou ponořené 10cm pod vodou a vypadá to, jako byste šli po hladině.K balancování jsou vhodné trekové hůlky.

Před sestupem k řece Cole-Cole dávejte pozor na černého psa utrženého ze řetězu. Budete-li mít štěstí, strávíte noc na pláži u moře jen ve společnosti mořských vln. Západ slunce je nádherný. Výlet k Rio Anay je zcela odlišný, budete se více méně pohybovat v pobřežním deštném pralese. Pozor. Po dlouhých deštích může být Cole-Cole rozvodněná a cesta dál nemožná. Odměnou na konci cesty je osamocená pláž u Ria Anay. Z refugia se k ní ale lze dostat jen přeplaváním zátoky.

Ubytování a jídlo

v Cucau nízkonákladové hotýlky, možnost kempovaní, podél trasy 2 refugia, Cole Cole a Anay – jednoduché přístřešky s palandami a ohništěm, stanování u pláže bez vybavení Restaurace a základní potraviny v Cucau, jinak je lépe nakoupit v Castru. Vyjímečně lze zakoupit např. chleba od místních farmářů(bez záruky). Vhodné vzít s sebou zásoby pitné vody, na treku může být obtížné najít čistý zdroj.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, oblečení do deště, spacák, stan, vařič

Přístup na začátek

autobusem z Castra (cca 2 hodiny), případně stopem nebo vypůjčeným vozem

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ano, 2,5$

Základní trasa

Cucao – Refugio Cole Cole – Refugio Anay a zpět

Orientační rozpis po dnech

  1. Cucao – Cole Cole
  2. Cole Cole – Rio Anay – Cole Cole
  3. Cole Cole – Cucao

Další možnosti túr v okolí

oblast Abtao, Chepu a oblast jižně od Cucaa

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: