Okruh Travers Sabine
Treky

Okruh Travers Sabine

Trasa okruhu Travers – Sabine zavede návštěvníky do hor národního parku Nelson Lakes. Prochází podél jezer, hlubokými bukovými lesy, horskými loukami, podél zurčících vodních toků i vysokými horami.

Jižní Alpy, NP Nelson Lakes – Nový Zéland

Typ
4-6 denní, Okruh
Stát
Nový Zéland
Další státy
Nový Zéland
Počet dní
5
Vhodné měsíce
leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec
Délka
80 km
Nejvyšší bod
1787 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
neuvedeno
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Národní park Nelson Lakes leží ve vnitrozemí na severu Jižního ostrova Nového Zélandu. Byl založen roku 1956 k ochraně 102 000 hektarů severní části území Jižních Alp. Krajina parku je charakterizována rozsáhlými bukovými lesy, drsnými horámi, čistými říčkami a množstvím velkých i malých jezer. Trasa okruhu Travers – Sabine zavede návštěvníky do hor národního parku Nelson Lakes. Prochází podél jezer, hlubokými bukovými lesy, horskými loukami, podél zurčících vodních toků i vysokými horami.

Nejnáročnějším úsekem trasy je překročení horského sedla Travers Saddle. Doporučuje se absolvovat trasu popisovaným směrem, překročení sedla je tímto způsobem jednodušší. V kteroukoliv roční dobu se zde můžeme setkat s velmi nepříznivými podmínkami (sníh, led, nízké teploty), díky kterým se přechod sedla stává velmi obtížným a pomalým.

Ubytování a jídlo

ubytování možné v chatách udržovanými DOC (Department of Conservation), předem je nutné v některém z informačních center zakoupit lístky (hut tickets), kterými se na chatách platí.Při delším cestování na Novém Zélandu je další možností zakoupit Backcountry Hut Pass platný po dobu 12 měsíců. Jídlo vlastní.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava

Přístup na začátek

St. Arnaud je přístupný po silnicích vedoucích z Nelson (č. 6, z Kawatiri Junction pak 63) nebo Blenhaim (č. 63). Vzdálenost je cca 100 km.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

St Arnaud - Lakehead Hut - John Tait Hut - Upper Travers Hut - Travers Saddle - West Sabine Hut - Sabine Hut - Speargrass Saddle - Speargrass Hut - St Arnaud

Orientační rozpis po dnech

  1. St Arnaud – John Tait Hut
  2. John Tait Hut – West Sabine Hut
  3. West Sabine Hut – Sabine Hut
  4. Sabine Hut – Speargrass Hut
  5. Speargrass Hut – St Arnaud

Další možnosti túr v okolí

množství variantních tras a odboček, kratší například k vodopádům Travers Falls, delší odbočky vedou například k Blue Lake nebo na hřeben (Cupola Hut, Hopeless Hut). Od Sabine Hut je možné pokračovat podél jezera Rotoroa. Na jezerech Rotoiti i Rotoroa je možné využít služeb vodních taxi.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: