Okruh po ferratách Susatti, Foletti a Camminamenti nad Lago di Garda
Feraty

Okruh po ferratách Susatti, Foletti a Camminamenti nad Lago di Garda

Okruh po ferratách Susatti, Foletti a Camminamenti nad jezerem Lago di Garda v italských Alpách vede po starých válečných chodnících a polorozpadlými bývalými zákopy přes vrcholy Cima Capi a Cima Rocca.

Lago di Garda – Itálie

Horolezecké úseky
ferata B
Lanovky

ne

Celkový čas
5-6 hodin
Doba lezení

2,5 h

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Nenáročný, ale zajímavý feratový okruh přes vrcholky Cima Capi a Cima Rocca (1089 m). Naše túra začíná ve 418 m n. m., stoupáme po značené cestě skrz vesnici Biacesa di Ledro okolo několika kašen a lesní pěšinou dojdeme cca po hodině a půl až k nástupu na feratu Susatti.

Susatti

Hned na začátku si můžeme prohlédnout několik bunkrů a po hřebínku o obtížnosti maximálně B se dostaneme až na vrcholek Cima Capi (909 m) s italskou vlajkou.

Foletti

Následuje druhá ferata s názvem Foletti, po níž chvíli traverzujeme a poté sestoupíme k bivaku Arcione, což je příjemná útulna s venkovním i vnitřním posezením. Zde je možné si okruh zkrátit a sestoupit přímou stezku (č. 460) do Biacesy.

Turistické mapy a průvodce po ferratách u Lago di Garda vybírej na www.KnihyNaHory.cz

Vytiskni si TOPO celého okruhu po ferratách Susatti, Foletti, Camminamenti a Laste z webu Bergsteigen.com

Camminamenti

Třetí část – Sentiero dei Camminamenti je podle mého názoru nejhezčí feratou celého okruhu, takže doporučuji nevynechat a vylézt ke kříži až na Cima Rocca (1089 m). Procházíme dvěma tunely, lezeme po žebříku a na samotný vrchol se dostaneme zákopem. Otvírají se nádherné výhledy na jezero a okolní kopce. Dolů se dostaneme stejnou cestou skrz tunely (Galleria di Guerra) až k bivaku, od kterého jsme zhruba před dvěma hodinami vycházeli. Čelovku s sebou! 

Od bivaku, respektive od nedaleké kapličky sestoupíme po poslední feratě zvané Sentiero delle Laste. Cestou potkáme několik dalších bunkrů, hned v tom prvním je spousta fotografií a popisků na téma 1. světové války.

Celý šestihodinový okruh můžeme ukončit v Biacese v malém baru.

Okruh je vhodný i pro děti a začátečníky. Na feratě Susatti se však nachází několik kraťoučkých nezajištěných míst, kde je hlavně za mokra nutné dát si pozor.

Příjezdové místo

Z Rivy del Garda pojedeme skrz tunel směrem k jezeru Ledro. Hned za tunelem se nachází prostorné parkoviště na okraji vesničky Biacesa.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Zdeněk

Mám fotky z této ferraty. Kam vám je mohu poslat?
Také jsme prošli ferratu, kterou jsem v přehledu nenašel:
https://www.turistika.cz/trasy/ferraty-na-schiare-nad-bellunem/detail
 
Hezký den. Zdeněk

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: