Okruh okolo Nevado Ausangate – nejvyššího vrcholu Cordilery Vilcanota v Peru
Treky

Okruh okolo Nevado Ausangate – nejvyššího vrcholu Cordilery Vilcanota v Peru

Sněhem pokrytý vrchol Nevado Ausangate (6374 m), nejvyšší vrchol Cordilery Vilcanota, je možno za jasných dní vidět i z Cuzca. Tato hora je pro místní Indiány posvátná a je opředena množstvím legend.

Cordillera Vilcanota – Peru

Typ
4-6 denní, Okruh
Stát
Peru
Další státy
Peru
Počet dní
6
Vhodné měsíce
květen, červen, červenec, srpen, září
Délka
70 km
Nejvyšší bod
5165 m n. m.
Převýšení
2550 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
neuvedeno
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Sněhový vrchol Nevado Ausangate (6374 m), nejvyšší vrchol Cordilery Vilcanota, je možno za jasných dní vidět i z Cuzca. Tato hora je pro místní Indiány posvátná a je opředena množstvím legend. Trek je veden po okruhu okolo sněhového velikána a celkem se přechází čtyři vysoké průsmyky (dva s výškou nad 5 000 m). Prochází se zelenými mechovými údolími, stoupá se do kamenitých polí a přitom se pozorují nádherné namodralé ledovce tekoucí do údolí z hlavního vrcholu.

Oblast je řídce obydlena původním indiánským obyvatelstvem, které je možno potkat oblečeno do typických barevných krojů. Bohužel často se tito lidé poté snaží vylákat z turistů peníze a byly zaznamenány i případy nočních krádeží z předsíněk stanů. Trasa není nikde značena z výjimkou mužíků v průsmycích a místní jsou tak jediným zdrojem informací. Je zde možno spatřit typickou andskou faunu jako lamy, alpaky, vikuně či vizkače.

Příjemným zpestřením a odpočinkem je vykoupání se v termálních pramenech, které se nachází na začátku i na konci treku. Je zcela nezbytná dobrá předchozí aklimatizace, velká část túry je vedena ve výškách nad 4 000 m n.m.

Ubytování a jídlo

stan a jídlo s sebou, není žádná možnost ubytování nebo stravování

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, nutné oblečení a spacák do nízkých teplot, desinfekce pitné vody

Přístup na začátek

Cuzco, autobus do Tinqui (výchozí i konečný bod)

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne, na konci vesnice Tinqui u mostu se platí 20 solů, pokud se v budce zrovna někdo nachází

Základní trasa

Tinqui - Upis - Japata - průsmyk Arapa (4 757 m)- laguna Yanacocha – laguna Uchuy Pucacocha - laguna Jatan Pucacocha – Pucapata - průsmyk Apacheta (4 850 m) - laguna Ausangatecocha - průsmyk Palomani (5 165 m) - Ausangate Base Camp -Pampacancha - Jampa - laguna Tillacocha - průsmyk Campo (5 068 m) - laguna Caycocha - laguna Comercocha - Calachaca - Pacchanta - Tinqui

Orientační rozpis po dnech

  1. Tinqui – Japata
  2. Japata – Laguna Jatan Pucacocha
  3. Laguna Jatan Pucacocha – Ausangate Base Camp
  4. Ausangate Base Camp – Laguna Tillacocha
  5. Laguna Tillacocha – Laguna Comercocha
  6. Laguna Comercocha – Tinqui

Další možnosti túr v okolí

trek je možno prodloužit do dalších částí Cordillery Vilcanota např. od laguny Jatan Putacocha se dá sejít až do vesnice Pitumarca ležící na silnici spojující Cuzco a Puno; nebo z Pampacanchy do Chilcy a odtud do Pitumarcy za 5 dní; nebo z Chilcy k laguně Sibinacocha a do Mallmy za 10 dní

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: