Treky

Okruh okolo Los Dientes de Navarino

Chilský ostrov Navarino leží na samém jihu Ohňové země oddělen od argentinské pevniny kanálem Beagle. Říká se, že se jedná o nejjižnější trek na planetě. Vede okolo nejvyšších skalnatých a rozeklaných vrcholů celého ostrova, Los Dientes de Navarino.

Jižní Patagonské Andy – Chile

Typ
4-6 denní, Okruh
Stát
Chile
Další státy
Chile
Počet dní
5
Vhodné měsíce
leden, únor, březen, prosinec
Délka
55 km
Nejvyšší bod
865 m n. m.
Převýšení
2800 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Chilský ostrov Navarino leží na samém jihu Ohňové země oddělen od argentinské pevniny kanálem Beagle. Říká se, že se jedná o nejjižnější trek na planetě. Vede okolo nejvyšších skalnatých a rozeklaných vrcholů celého ostrova, Los Dientes de Navarino. I když tyto impozantní špice nedosahují významné výšky (pouhých 1 118 m), zeměpisná poloha určuje okolní velmi drsný ráz krajiny. Trek přechází několik náročných skalnatých sedel a poskytuje nádherné výhledy na modravá jezera. Pozor ovšem na mnoho podmáčených míst vlivem častých srážek. Místo je proslulé střídáním všech ročních období během jediného dne, slunce i sníh uprostřed léta jsou tu dobří kamarádi.

Velmi důležité je dobré vybavení proti dešti a proti častému silnému větru. V Puertu Williams doporučuji koupit malou knížku, průvodce celým okruhem s malou mapou, výborným popisem trasy, fotografiemi a GPS body. V terénu je pěšina místy značena červenými horizontálními pruhy a mužíky, nicméně není orientačně zcela bez problémů. Zcela nezbytné je z bezpečnostních důvodů nahlásit se před začátkem treku na stanici policie v Puertu Williams, protože celá cesta je vedena naprosto v opuštěné přírodě.

Ubytování a jídlo

stan a jídlo s sebou, není žádná možnost ubytování nebo stravování

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, nutné nepromokavé oblečení a spacák do nízkých teplot

Přístup na začátek

běžná trekingová výbava, pevné boty, nutné nepromokavé oblečení a spacák do nízkých teplot

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Puerto Williams – Mirador Cascada – Cerro Bandera (620 m) – Laguna del Salto – Paso Australia (805 m) – Laguna del Paso – Paso de Los Dientes (865 m) – Laguna de Los Dientes – Laguna Escondida – Paso Ventarron (696 m) - Paso Guerrico (572 m) – Laguna Martillo – Laguna Zeta – Laguna Rocallosa – Laguna Islote – Paso Virginia (829 m) – Laguna Los Guanacos – Laguna Las Guanacas – Estero MacLean – Los Bronces – Puerto Williams

Orientační rozpis po dnech

  1. Puerto Williams – Laguna del Salto
  2. Laguna del Salto – Laguna Escondida
  3. Laguna Escondida – Laguna Martillo
  4. Laguna Martillo – Laguna Los Guanacos
  5. Laguna Los Guanacos – Puerto Williams

Další možnosti túr v okolí

nejsou

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Vendula

Trek je na 3-4 dny, dalsi den je dobre mit do zalohy pro pripad spatneho pocasi. Brozurku s popisem treku dostanete na informacich v Puerto Williams zdarma. Je mozne prodlouzit trek o jezero Windhond nebo podniknout druhy samostatny trek, dva dny cesta tam, dva dny zpatky. U jezera stoji refugium Charles, da se tu par dni stravit vybornym rybarenim. V Puerto Williams doporucujeme hostel Refugio El Padrino s rodinnou atmosferou, diky pratelske Cecilii se tu clovek citi jako doma 🙂 Na Isla Navarino je nejlevnejsi letet z Punta Arenas (75.000 pesos), o neco drazsi je 30hodinovy trajekt. Cluny z/ do Ushuaiy casto nejezdi kvuli vlnam v Beaglove prulivu a stoji 79.000 pesos! Isla Navarino urcite doporucujeme 🙂

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: