HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Okruh Kamikochi-Yari – Hitaka

Tento trek je jeden z nejklasičtějších alpských japonských treků, protože při něm překonáte třetí a pátý nejvyšší bod v celé zemi.

Centrální Alpy – Japonsko

Typ
3-denní, Okruh
Stát
Japonsko
Další státy
Japonsko
Počet dní
3
Vhodné měsíce
květen, červen, červenec, srpen, září
Délka
34 km
Nejvyšší bod
3190 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
neuvedeno
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tento trek je jeden z nejklasičtějších alpských japonských treků, protože při něm překonáte třetí a pátý nejvyšší bod v celé zemi. Trvá tři dny, při kterých vytvoříte pomyslný kruh a na konci se vrátíte do stejného místa jako na začátku treku.

Jedná se o město Kamikochi, kde si budete moct dobře odpočinout, nebo se naopak na trek připravit. Je zde totiž spousta ubytoven a hotelů a samo město je velmi dobře dostupné japonskou dopravou. Také se doporučuje se zde nejdřív chvíli aklimatizovat, protože se dostanete nad 3 000m. Po celém treku však budete narážet na horské chaty, kde můžete v případě potřeby přespat, nebo se najíst.

Ubytování a jídlo

Je vhodné mít pro jistotu vlastní zásobu jídla, ale také se dá bez problému koupit v horských chatách. Pokud byste sebou neměli stan, dá se v těchto chatách i dobře přespat a je běžné dostat za cenu noclehu i snídani s večeří. Musíte se ovšem připravit na to, že snídaně se v horách podávají velice brzo – okolo páte hodiny ranní. Také si sebou vezměte dostatek pitné vody, protože se v Japonsku moc nedoporučuje pít vodu z horských řek. I voda se se dá ovšem koupit v horských chatách, takže žízní neumřete. Jen záleží na tom, kolik do svých výletů budete chtít investovat. Cena za litr vody se totiž ohybuje okolo 300 jenů, ale můžete to být samozřejmě i o něco víc, nebo míň podle místa. Velmi dobře však můžete nakoupit věci na začátku vašeho treku, ve měste Kamikochi.

Potřebné vybavení

Běžná trekingová výbava, spacák a stan, příp.moskytiéra, poku vyrazíte v letních měsících, případně také filtr na vodu

Přístup na začátek

autobusem do města Kamikochi. Nejbližší velké město je Matsumoto, nebo Takayama..

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Kamikochi – Yari-dake-sanso – Hotaka-dake-sanso - Kamikochi

Orientační rozpis po dnech

  1. Kamikochi – Yari-dake-sanso
  2. Yari-dake-sanso – Hotaka-dake-sanso
  3. Hotaka-dake-sanso – Kamikoch

Další možnosti túr v okolí

do Kara-sawy nebo Yokoo-sanso

Zkušenosti čtenářů

Libor

Vodu stačí převařit nebo použít filtr či desinfekci. U chat v údolí (a možná i vyšších) je pitná voda zdarma. Kamikochi není město, jen pár ubytovacích zařízení včetně kempu dále do sebe, autobusová stanice a 2 návštěvnická střediska. Možná i obchůdek, ale nakoupit je lepší v Matsumoto.
Nešel jsem na hřeben, ale rozhodně to není v červenci (a dříve) pro začátečníky. Loni 2. týden v červenci bylo spousty sněhu i ve středních částech hor a hřeben je místy velmi strmý. Jen výstup na sopku Yakedake je poměrně snadný (až na pár kovových žebříků, které by někomu mohly dělat potíže).

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: