Národním parkem Bredhi i Hotoves k termálním ramenům Lengarice
Treky

Národním parkem Bredhi i Hotoves k termálním ramenům Lengarice

  Za každým hřebenem, který přejdete vás čeká odlišný pohled na zdejší přírodu. Potůčky jsou průzračné a za tři dny nepotkáte nikoho jiného než ovce, kozy a několik pastevců.

Bredhi i Hotoves – Albánie

Stát
Albánie
Další státy
Albánie
Počet dní
3
Vhodné měsíce
říjen, září, srpen, červenec, červen, květen
Délka
60 km
Nejvyšší bod
1200 m n. m.
Převýšení
2205 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Začátek je ideální v Corovode kam vás zaveze bus. Pokud přijedete večer najdete buď ubytování ve městě nebo loukiu za městem. Z Corovode je napřed pěkný stoupák na silnici která lemuje řeku Osum. Kousek za místem, kde se silnice a řeka odpojí se objeví cesta doleva směrem na Muzhencke. Za Muzhencke je ještě kousek stoupání k prvníu hřebeni a následuje mírná cesta směrem ke Kakosu (vesnice je kdesi v údolí, takže se s lidmi nemusíte vůbec potkat). Dá se zde najít místo na postavení stanu a přespání. Dál cesta pokračuje směrem na Frasher. Místy jde cesta koňonem řeky, místy po úbočích, která jsou občas dost příkrá. Za Frasherem pokračuje cesta na Ogren-Kostrec, dále na Gostivisht. Mezi těmito vesničkami je možné najít místo na přespání. V Gostivisth je možné pokačovat po silnici nebo se z ní uhniut a pokračovat na další hřeben cestou, která pomalu stoupá pravém břehu řeky Lengarica. Zde cesta často mizí a je potřeba se držet cílovího bodu, kterým jsou termální prameny Lengarice. Vzhledem k tomu, že vesnice jsou většinou stavěny mimo cesty, nemusíte za celý trek nikoho potkat.

Ubytování a jídlo

Jídlo je potřeba mít s sebou. Ubytování ve stanu, pod širákem nebo pokud budete mít štěstí a chuť pozve vás někdo z vesničanů přespat k němu domů.

Potřebné vybavení

Jídlo na dobu treku (v případě bloudění, ke kterému může dojít raději počítat s jídlem na min. 4 dny). Doporučuje se GPS. Papírové mapy jsou zcela nedostatečné a sejít z cesty někam kde se nedá jít dál není těžké. Pláštěnka (v Albánii často hdně prší). Voda se dá načerpat z místních potůčků a přefiltrovat – ozkoušeli jsme a přežili bez sebemenších problémů).

Přístup na začátek

Do Corovode jezdí autobus z Beratu.

Přístup z konce

Busem či stopem do Permeti a Ballaban.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

Nic není potřeba.

Počet lidí za rok (odhadem)

do 100

Základní trasa

Corovode - podél řky Osum až k odbočce na Muzhencke -

Orientační rozpis po dnech

1. den – Corovode – Muzhencke – Kakos

2. den – Kakos – Frasher – Ogren

3. den – Ogren – Gostivisht – termální prameny Lengarice

Další možnosti túr v okolí

Nevím.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: