Mueller Hut track
Treky

Mueller Hut track

Vydatné stoupání je vynahrazeno neskutečnými výhledy jak na nejvyšší horu Nového Zélandu Mt. Cook, tak na okolní ledovec, další horské velikány i do přilehlých údolí. Nádherná panoramata, na které nezapomenete.

Jižní Alpy – Nový Zéland

Typ
1-denní
Stát
Nový Zéland
Další státy
Nový Zéland
Počet dní
1
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, duben, březen, únor, leden
Délka
11 km
Nejvyšší bod
1805 m n. m.
Převýšení
1045 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Z parkoviště v White Horse Hill Campsite je cesta celá značená. První část jsou v podstatě takové schody do nebe. Následně jsou v místě zvaném Sealy Tarns vystřídány kamenitým terénem a poslední část (cca 20 min) už je jen pohodová kochací část až k chatě Mueller Hut. Cesta dolů je pak stejná.

V chatě si lze zaplatit místo na spaní. Trek se dá v pohodě zvládnout v rámci jednoho dne, ale spousta lidí volí variantu rozložení do dvou dní ať už z důvodu vyššího převýšení, či jen proto, že si chce prostě pobyt nahoře déle užít. Výhledy na Mt. Cook a okolní hory jsou vskutku majestátní. Chatu je nutné v sezóně (listopad až duben) rezervovat předem (36 Nzd/noc/osoba v sezóně, mimo sezónu je cena nižší)

Trek není technicky náročný, nicméně podmínky jsou velmi variabilní následkem počasí, obzvlášť část nad Sealy Tarns. V zimní sezóně je nutné mít jak zkušenosti, tak i patřičné vybavení typu mačky, cepín, lavinovou výbavu – jedná se o lavinovou oblast. Nepříznivé počasí vás může potkat i v rámci sezóny, takže určitě sledovat aktuální předpověď či podmínky na chatě. Cesta vede velmi exponovanými místy, takže bez patřičného vybavení/ či za špatného počasí se snadno stane nebezpečnou.

Z chaty je možné vystoupat dále na vrchol Mt. Ollivier, který byl zaznamenán jako první vylezený vrchol slavného Edmunda Hillaryho. Od chaty je to cca 30 minut na vrchol, při výstupu je třeba dbát větší pozornosti.

Ubytování a jídlo

Ano, je možné přespat na Mueller Hut – nutná rezervace přes DOC.

Jídlo -vlastní.

Potřebné vybavení

dobré boty, svačinu, hůlky či dostatek vody, při zimním výstupu mačky, cepín, lavinovou výbavu.

(při přenocování klasicky spacák)

Přístup na začátek

Jedná se o oblast Aoraki/Mt.Cook NP na jižním ostrově Nového Zélandu. Od jezera Pukaki sledujte silnici číslo 8, ze které odbočte na Mt. Cook Road č. 80. Před Mt. Cook village odbočte doprava na Hooker valley Road a následně dojedete do White Horse Hill Campground, kde necháte auto. Kemp je výchozím místem pro Mueller Hut nebo Hoover track.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

omezení - při spaní na chatě počítejte, že chata má pouze omezený počet míst, je nutné rezervovat předem.

Základní trasa

White Horse Hill Campsite – Kea Point – Sealy Tarns – Mueller Hut

Další možnosti túr v okolí

Hoover track, případně treky ve vedlejším Tasman Valley

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: