HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Moravská stezka: z Jeseníků až na jižní Moravu
Treky

Moravská stezka: z Jeseníků až na jižní Moravu

Dálková cyklostezka Moravská stezka vede podél řeky Moravy z Jeseníků skrz Litovelské Pomoraví a podél Baťova kanálu na jižní Moravu. Skvělý tip na cyklistickou dovolenou pro celou rodinu.

Králický Sněžník – Česko

Typ
7-10 denní, Vhodné jako cyklotrasa (novinka), Túra vhodná pro děti
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
7
Vhodné měsíce
březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
307 km
Nejvyšší bod
763 m n. m.
Převýšení
727 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Start v Jeseníkách

Cyklistické putování po Moravské stezce (304 km) plné zážitků je nejlepší zahájit na česko-polském pomezí v Jeseníkách u Mikulovic. Po cyklotrase CT 53 budete pokračovat do lázní Jeseník, a přes Lipová-lázně, částečně po místních komunikacích a částečně po silnici II. třídy na Ramzovou, nejvyšší bod celé Moravské stezky (763 m n. m.). K řece Moravě, která propůjčuje jméno této stezce, se dostanete u Hanušovic, odkud pokračujete po cyklotrase CT 51 přes Bludov do Šumperka (vily ve vídeňském stylu) a Zábřehu (rodiště známého cestovatele Eskyma Welzla).

Litovelské Pomoraví a Haná

Litovelským Pomoravím prochází cyklotrasa CT 4 s meandrujícím tokem řeky Moravy a lužními lesy. Samotná Moravská stezka je vedena kolem písníků do Mohelnice a dále až do hanácké metropole Olomouce. Z Olomouce pojedete krajinou úrodné Hané až do hanáckých Athén – Kroměříže s Arcibiskupským zámkem s Podzámeckou a Květnou zahradou, zapsanými na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Trasa přes Litovelské Pomoraví nadchne na jaře i všechny botaniky a potěší romantické duše.
Trasa přes Litovelské Pomoraví nadchne na jaře i všechny botaniky a potěší romantické duše.

Slovácko a jižní Morava

Odsud pokračujete po cyklotrase CT 47 podél Baťova kanálu s komfortní cyklostezkou po březích řeky Moravy až do Uherského Hradiště, srdce Slovácka. Mezi Uherským Hradištěm a Strážnicí můžete zažít folklórní tradice. Na Strážnicku zavítáte i do „města ropy“, Hodonína a na konec až do Břeclavi. Trasa je z Hodonína vedena na jih krásnou krajinou a kopíruje tok řeky Moravy. Ještě před soutokem Moravy a Dyje u Lanžhotu nás stezka odkloní a začne zase směrovat k severu až k zámečku Pohansko v areálu staveb Lednicko-valtického areálu, který je rovněž zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Podrobnosti o zajímavostech na trase a další praktické informace najdete na www.stezky.cz a www.moravskastezka.cz

Povrch Moravské stezky je většinou snadno sjízdný a asfaltový. Díky rovinatému profilu a perfektnímu zázemí prověřených služeb s certifikací Cyklisté vítáni je stezka velmi vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.

Další cyklostezky v Česku

Díky rovinatému profilu a perfektnímu zázemí je stezka vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.
Díky rovinatému profilu a perfektnímu zázemí je stezka vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.

PARTNERSTVÍ O.P.S

Dálkové cyklotrasy jako například Labská stezka, EuroVelo a Greenways v ČR koordinuje Partnerství, o.p.s.. Rozvoji šetrné turistiky, udržitelného cestovního ruchu a zklidňování dopravy s ohledem na životní prostředí se věnuje už víc než 20 let. Stojí rovněž za projektem Moravských vinařských stezek a ve spolupráci s vinařskými obcemi a dalšími partnery podporuje vinařskou turistiku jako součást jihomoravského folkloru a ochrany kulturního dědictví. Pořádá i akce pro veřejnost – třeba seriál cyklovýletů Krajem vína. Dále se zabývá monitoringem cyklistů a pěších pomocí automatických sčítačů, na základě kterých poskytuje data důležitá pro plánování kapacit stezek.

Zakladatelem Partnerství, o.p.s je Nadace Partnerství, která pomáhá již 30 let lidem pečovat o životní prostředí a mimo jiné od roku 2005 koordinuje celonárodní certifikaci Cyklisté vítáni, která označuje zařízení se skvělým zázemím pro cyklisty a cykloturisty.

Více o Partnerství o.p.s.: www.partnerstvi-ops.cz

Národní portál TOP dálkových cykotras najdete na www.stezky.cz

Více o Moravských vinařských stezkách, výletech Krajem vína, kalendář akcí a tipy na výlety najdete na www.vinarske.stezky.cz

Databázi služeb se zázemím pro cyklisty dohledáte na www.cyklistevitani.cz

 

Ubytování a jídlo

Na celý výlet doporučujeme 7 dnů s využitím ubytovacích a stravovacích služeb s certifikací „Cyklisté vítáni“.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: