Moravská stezka: z Jeseníků až na jižní Moravu
Treky

Moravská stezka: z Jeseníků až na jižní Moravu

Dálková cyklostezka Moravská stezka vede podél řeky Moravy z Jeseníků skrz Litovelské Pomoraví a podél Baťova kanálu na jižní Moravu. Skvělý tip na cyklistickou dovolenou pro celou rodinu.

Králický Sněžník – Česko

Typ
7-10 denní, Vhodné jako cyklotrasa (novinka), Túra vhodná pro děti
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
7
Vhodné měsíce
březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
307 km
Nejvyšší bod
763 m n. m.
Převýšení
727 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Start v Jeseníkách

Cyklistické putování po Moravské stezce (304 km) plné zážitků je nejlepší zahájit na česko-polském pomezí v Jeseníkách u Mikulovic. Po cyklotrase CT 53 budete pokračovat do lázní Jeseník, a přes Lipová-lázně, částečně po místních komunikacích a částečně po silnici II. třídy na Ramzovou, nejvyšší bod celé Moravské stezky (763 m n. m.). K řece Moravě, která propůjčuje jméno této stezce, se dostanete u Hanušovic, odkud pokračujete po cyklotrase CT 51 přes Bludov do Šumperka (vily ve vídeňském stylu) a Zábřehu (rodiště známého cestovatele Eskyma Welzla).

Podrobnosti o zajímavostech na trase a další praktické informace najdete na www.stezky.cz a www.moravskastezka.cz

Litovelské Pomoraví a Haná

Litovelským Pomoravím prochází cyklotrasa CT 4 s meandrujícím tokem řeky Moravy a lužními lesy. Samotná Moravská stezka je vedena kolem písníků do Mohelnice a dále až do hanácké metropole Olomouce. Z Olomouce pojedete krajinou úrodné Hané až do hanáckých Athén – Kroměříže s Arcibiskupským zámkem s Podzámeckou a Květnou zahradou, zapsanými na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Trasa přes Litovelské Pomoraví nadchne na jaře i všechny botaniky a potěší romantické duše.
Trasa přes Litovelské Pomoraví nadchne na jaře i všechny botaniky a potěší romantické duše.

Slovácko a jižní Morava

Odsud pokračujete po cyklotrase CT 47 podél Baťova kanálu s komfortní cyklostezkou po březích řeky Moravy až do Uherského Hradiště, srdce Slovácka. Mezi Uherským Hradištěm a Strážnicí můžete zažít folklórní tradice. Na Strážnicku zavítáte i do „města ropy“, Hodonína a na konec až do Břeclavi. Trasa je z Hodonína vedena na jih krásnou krajinou a kopíruje tok řeky Moravy. Ještě před soutokem Moravy a Dyje u Lanžhotu nás stezka odkloní a začne zase směrovat k severu až k zámečku Pohansko v areálu staveb Lednicko-valtického areálu, který je rovněž zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Díky rovinatému profilu a perfektnímu zázemí je stezka vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.

Díky rovinatému profilu a perfektnímu zázemí je stezka vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.Povrch Moravské stezky je většinou snadno sjízdný a asfaltový. Díky rovinatému profilu a perfektnímu zázemí prověřených služeb s certifikací Cyklisté vítáni je stezka velmi vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.

Další cyklostezky v Česku

PARTNERSTVÍ O.P.S

Dálkové cyklotrasy koordinuje Partnerství, o.p.s. Rozvoji šetrné turistiky, udržitelného cestovního ruchu a zklidňování dopravy s ohledem na životní prostředí se věnuje už víc než 20 let. Zakladatelem Partnerství, o.p.s je Nadace Partnerství, která pomáhá již 30 let lidem pečovat o životní prostředí a koordinuje celonárodní certifikaci Cyklisté vítáni, která označuje zařízení se skvělým zázemím pro cyklisty a cykloturisty.

Ubytování a jídlo

Na celý výlet doporučujeme 7 dnů s využitím ubytovacích a stravovacích služeb s certifikací „Cyklisté vítáni“.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: