HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Marocký trek mezi hašišovými poli z Chefchaouenu přes Rif ke Středozemnímu moři
Treky

Marocký trek mezi hašišovými poli z Chefchaouenu přes Rif ke Středozemnímu moři

Rif je členité pohoří v severní části Maroka, které se zvedá od pobřeží Středozemního moře a vytváří téměř 300km dlouhý pás. Hory jsou poměrně hustě zabydleny původním berberským obyvatelstvem. Celá oblast je proslulá pěstováním konopí (údajně 90% obdělávané půdy), které slouží k výrobě hašiše.

Rif – Maroko

Stát
Maroko
Další státy
Maroko
Počet dní
5
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
100 km
Nejvyšší bod
1800 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Rif je členité pohoří v severní části Maroka, které se zvedá od pobřeží Středozemního moře a vytváří téměř 300km dlouhý pás. Hory jsou poměrně hustě zabydleny původním berberským obyvatelstvem. Celá oblast je proslulá pěstováním konopí (údajně 90% obdělávané půdy), které slouží k výrobě hašiše.

Jelikož je místní obyvatelstvo na pěstování konopí v podstatě existenčně závislé, vláda tuto činnost toleruje. Popisovaná trasa prochází horami z jihu na sever, začíná ve středisku oblasti – malebném městečku Chefchaouen a končí na středomořských plážích u vesnice Bou Ahmed. Trek sleduje nezpevněné cesty, které vedou mezi jednotlivými vesnicemi.

Ubytování a jídlo

V některých vesnicích na trase je možné se ubytovat v malých útulnách – Azilah, Taurarte a Tirougane. Stanování je naprosto bezproblémové, je vhodné stanovat spíše poblíž vesnic, tak aby o vás místní komunita věděla. Jídlo na celou cestu lze nakoupit Chefchaouenu. V některých vesnicích po cestě jsou malé krámky – minimálně Afesca, Akchour a Bou Ahmed. V každé vesnici je možné od místních koupit domácí chléb (khom)

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava – pevné boty, nepromokavé oblečení, teplý spacák, výbava na vaření, buzola, …

Přístup na začátek

Do Chefchaouenu jezdí autobusy z většiny větších marockých měst (Tanger, Tetouane, Al Hoceima, Fez, …).

Přístup z konce

Z Bou Ahmed jezdí denně několik autobusů po pobřeží do Tetouanu. Lze vystoupit na křižovatce nad Ouad Lau a zde si vzít tzv. grand taxi (většinou mercedes typ „piáno“ v úpravě pro 6 pasažérů) do Chefchaouenu. Stejně tak se lze pomocí grand taxi pohybovat po vesničkách na pobřeží.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Chefchaouen - Afeska - Akchour - Taurarte - Murasan - Tirougane - Bou Ahmed

Orientační rozpis po dnech

  1. Chefachaouen – Azilah – Afesca
  2. Afesca – Imichar – Akchour
  3. Akchour – Taurarte – Murasan
  4. Murasan – Tirougane
  5. Tirougane – Bou Ahmed

Další možnosti túr v okolí

Z Akchour si lze udělat výlet k Ponte de Deus (Most Bohů) – impozantnímu skalnímu oblouku nad kaňonem a řekou. Cesta vede z Akchour proti proudu řeky po její levé straně (cca 2 hodiny tam a zpět). Stejně tak se lze z Akchour vypravit k vodopádům v údolí řeky tekoucí od vesnice Taurarte (cca 2 hodiny tam a zpět).

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: