HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Kepler trek

Kepler trek je jeden ze 3 nejoblíbenějších treků v Národním parku Fiordland. Jedná se o okružní trasu, která začíná jen 5 km od jezera Te Anau. V průběhu treku se krajina pozoruhodně mění.

NP Fiordland – Nový Zéland

Stát
Nový Zéland
Další státy
Nový Zéland
Počet dní
3
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, duben, březen, únor, leden
Délka
67 km
Nejvyšší bod
1270 m n. m.
Převýšení
1000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

V první části trasy máte možnost vidět úžasné výhledy na jezero Te Anau a cesta vedoucí po ostrých hřebenech hor má převážně alpinský charakter. Naopak v druhé polovině trasy se proplétáte hustým pralesem, který je nesmírně bohatý na rostlinné druhy, velmi odlišné od těch, které známe z Evropy. Potkáte zde mnoho druhů původních dřevin, jako jsou buky horské a červenolisté, stromy kamahi, miro, rimu, kahikatea a další. V okolí kempu Iris Burn a v poslední části trasy vás budou svým hlasitým skřehotáním doprovázet všudypřítomní papoušci Kea, největší pozemní papoušci na světě. Trek je středně náročný, především v první polovině čeká návštěvníky ostré stoupání a převýšení. Druhá polovina vede po lesních cestách a je převážně méně náročná.

Ubytování a jídlo

Ubytování je možném ve 3 chatách (Luxmore Hut, Iris Burn Hut a Moturau Hut), které jsou vybaveny plynovými vařiči, pitnou vodou, matracemi a záchody. Ubytování je třeba zamluvit předem. Jídlo je třeba vzít s sebou.

Dále je možné přenocovat v kempech Brod Bay a Iris Burn. Cena za ubytování v chatě v době hlavní sezóny činí 45 NZD, mimo sezónu 15 NZD. Za kemp zaplatíte v sezóně 15 NZD, mimo sezónu je zdarma. Ubytování pro děti je zdarma. V sezóně je ubytování třeba zamluvit předem (v opačném případě je účtována dvojnásobná cena). Ubytování je možné zamluvit on-line na této stránce.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, pevné boty, v případě využití chat spacák, v případě využití kempu stan, spacák a karimatka

Přístup na začátek

Control Gates, 5 km od jezera Te Anau, konec na stejném místě

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

Ne

Počet lidí za rok (odhadem)

3500

Základní trasa

Control Gates – Brod Bay – Luxmore Hut – Iris Burn Hut – Moturau Hut – Rainbow Reach - Control Gates

Orientační rozpis po dnech

  1. Control Gates – Forest Burn Shelter
  2. Forest Burn Shelter – Iris Burn Hut and Camp
  3. Iris Burn Hut and Camp – Control Gates

Další možnosti túr v okolí

možnost dalších treků v národním parku Fiordland např. Milford sound trek (4 denní, třeba zamluvit cca 3 měsíce dopředu)

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: