Kanchenjunga trek
Treky

Kanchenjunga trek

Hledáte-li zatím neobjevený trek, kam ještě nejezdí cestovky, nebojíte se organizace a těžší dostupnosti, a máte-li měsíc na cestování, je tento famózní trek v Nepálu přesně pro vás!Video zde:https://www.youtube.com/watch?v=GTNJmikxf1U

Himaláje – Nepál

Typ
11 a více denní
Stát
Nepál
Další státy
Nepál
Počet dní
21
Vhodné měsíce
listopad, říjen, květen, duben
Délka
250 km
Nejvyšší bod
5140 m n. m.
Převýšení
15000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Lokálním letem a pak autem se dostanete do Taplejungu (1820m). Zde začíná samotný trek, který je veden jako Tea house trek. První část do Ghunsy(3415m) trvá 4-5 dní. Připravte se na velkou vlhkost, pijavice a hmyz všeho druhu. Ghunsa je něco jako centrum tohoto treku a dají se doplnit zásoby. Z ní se pak vyráží na vysokohorskou část treku až do Kanchenjunga B.C. 5140m. Nad ním se dá ještě vylézt na horu Dhormo Ri 5960m. Cesta zpět do Ghunsy je stejná a pak doporučuji jít přes Selele Pass druho větví treku zpět- zase úplně jiná příroda. Trek je náročný kvůli organizaci, poměrně velkým převýšením, délkou a zajištěním. Vřele doporučuji satelitní telefon. Průvodce je nutné mít.

Ubytování a jídlo

Tea house trek. Místní nabízí jídlo a spaní na pryčnách. Po celé trase treku v pohodě, kvalita signifikantně nižší než třeba na Annapurně před pěti lety, ale dá se. Od Lhonaku (4800m) je tepleji ve vlastních stanech. V B.C. jsme nikoho nezastihli a využili vlastních zásob. Možnost dokoupení zásob po cestě skrovná, krom Ghunsy, kde je nabídka široká.

Potřebné vybavení

Kvalitní. Od Ghunsy je prostě zima, takže péřovky a Gore-tex. V B.C. jsme stanovali, takže uzpůsobené stany a spacáky. (Všichni péřáky, já to dal s Bikerem, ale to byla výjímka). Spodní vrstva vše Merino, boty kožené a dobře připravené, vlhkost je zde obrovská. Silonky proti pijavicím, nic jiného na ně nefunguje. Saatelitní telefon- není zde moc signál, rozhodně se na něj nedá spolehnout. Léky na vejškovku.

Přístup na začátek

Taplejung. Nejlépe letecky lokálním letem a pak autem

Přístup z konce

viz výše

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

JE potřeba mít trekařské povolení na 30 dní. Je potřeba mít průvodce

Počet lidí za rok (odhadem)

Málo, velmi málo. My nepotkali skoro nikoho

Základní trasa

Taplejung- Ghunsa- Kanchenjunga B.C.- MAdibung (Taplejung)

Orientační rozpis po dnech

Zašlu na požádání

Další možnosti túr v okolí

Viz výše. Z BC se dá vylézt na Dhormo Ri 5960m

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Petr Tesner

Ahoj, díky za tvé stránky, o Kanjenjunga treku toho nikde moc není. Budu moc vděčný za informace. Tento trek nás láká, máme za sebou několik 3týdenních treků v Nepálu, ale zde jsme ještě nebyli. Původně mě moc lákalo vyrážet z Darjeelingu z Indie, ale koukám, že hlavní trasa je vždy z Nepálu. Dá se i z té Indie? Máme rádi jarní termín, vždy jsme byli v Nepálu na jaře, kdy je počasí také famozní, teda jen dopoledne, odpo prší/sněží, ale to už je většinou člověk v cíli, ale obrovská výhoda jara je ta, že je zde 1/4 lidí oproti podzimu. Což zde je možná jedno.. 🙂 Jak se dá nakombinovat závěrečná 6titisícovka Dormo? Všu de jsem četl, že má přes 6000 metrů, Ty zde píšeš výšku pod touto hranicí, jak to tedy je? Díky za vše!! Petr Tesner, Pardubice

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: