HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Kaimai Mamaku lesní park – trek od severu na jih

Kaimai Mamaku Forest Park leží v severní části Severního ostrova Nového Zélandu, poblíž Bay of Plenty. Nejbližší velká města jsou Rotorua a Tauranga. Lesní park o rozloze 37,000 ha je žijícím muzeem přírodní i lidské historie.

Kaimai Mamaku Forest Park, hřeben Kaimai – Nový Zéland

Stát
Nový Zéland
Další státy
Nový Zéland
Počet dní
7
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
82 km
Nejvyšší bod
600 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Kaimai Mamaku Forest Park leží v severní části Severního ostrova Nového Zélandu, poblíž Bay of Plenty. Nejbližší velká města jsou Rotorua a Tauranga. Lesní park o rozloze 37,000 ha je žijícím muzeem přírodní i lidské historie.

Tvoří hranici nejjižnějšího výskytu kauri, nyní již velmi vzácného stromu Severního ostrova. Vyskytuje se zde velké množství ptačích druhů jako je například pávík (fantail), lejsčík (North Island Robin), holub maorský (kereru, native pigeon), kruhoočko (silver-eye), tui (Prosthermadera novaeseelandiae) či lejsčík novozélandský (tomtit).

Trek přechází hřeben Kaimai od Karangahake Gorge na severu k Mamaku Plateau na jihu, následuje historické stezky z období těžby dřeva kauri a zlatokopecké éry. Místy prochází náročným terénem, v některých částech je stezka značena pouze kamennými mužíky (klasifikace treku je route) je nutno počítat s broděním četných vodních toků, které mohou být v případě silnějších dešťů rozvodněné.

Odkaz na průvodce s mapou najdete na: http://www.doc.govt.nz/Documents/parks-and-recreation/tracks-and-walks/bay-of-plenty/kaimai-to-coast-brochure.pdf

Ubytování a jídlo

přespání je možné v chatách a kempech provozovaných DOC (Department of Conservation), předem je nutné v některém z informačních center zakoupit lístky (hut tickets), kterými se na chatách platí. Při delším cestování na Novém Zélandu je další možností zakoupit Backcountry Hut Pass platný po dobu 12 měsíců. Na části treku není žádné zázemí – kempování volně v přírodě. Jídlo vlastní.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava, stan nezbytný

Přístup na začátek

začátek treku v Karangakahe je přístupný po silnici číslo 2 spojující Waihi s Paeroa

Přístup z konce

trek končí na místě zvaném Kaimai Summit u silnice č. 29 Tauranga – Te Poi (směr Hamilton)

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Karangakahe – Dalys Clearing Hut – Waitawheta Hut – Wharawhara Saddle – Rereatukahia hut – Thompsons Track – Wairere Track – Leyland O´brien Track – Kaimai Summit (SH 29)

Orientační rozpis po dnech

  1. Karangakahe – Dalys Clearing Hut
  2. Dalys Clearing Hut – Waitawheta Hut
  3. Waitawheta Hut – Rereatukahia hut
  4. Rereatukahia hut – Thompsons Track
  5. Thompsons Track – Aongatete Lodge
  6. Aongatete Lodge – Leyland O´brien Track
  7. Leyland O´brien Track – Kaimai Summit

Další možnosti túr v okolí

Kaimai Mamaku Forest Park je protkán sítí treků, jež lze s hlavním trekem vedoucím v ose sever-jih libovolně kombinovat, či jimi trek zkrátit. Několik přístupů k vodopádům.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: