HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Treky

Hollyford trek

Celá jihozápadní oblast Nového Zélandu je jednou z nejrozsáhlejších nedotčených oblastí Jižní polokoule. Velká část tohoto regionu je naprosto opuštěná a odlehlá a není dosažitelná po silnicích. Fiordland oplývá krajinou scenéricky neobyčejně půvabnou a rozmanitou: sněhem pokryté vysoké hory, divoké řeky, modravá jezera, nedotčené lesy a travnaté planiny i drsné západní pobřeží.

Fiordland – Nový Zéland

Stát
Nový Zéland
Další státy
Nový Zéland
Počet dní
4
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
56 km
Nejvyšší bod
143 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Národní park Fiordland leží na jihozápadním konci Jižního ostrova Nového Zélandu. Byl založen roku 1952. Celá jihozápadní oblast Nového Zélandu je jednou z nejrozsáhlejších nedotčených oblastí Jižní polokoule. Velká část tohoto regionu je naprosto opuštěná a odlehlá a není dosažitelná po silnicích. Fiordland oplývá krajinou scenéricky neobyčejně půvabnou a rozmanitou: sněhem pokryté vysoké hory, divoké řeky, modravá jezera, nedotčené lesy a travnaté planiny i drsné západní pobřeží.

Žije zde velké množství živočichů i rostlin, najdeme zde i druhy, které kdysi žily na prakontinentu Gondwana. Hollyford Track je jediným významnějším trekem ve Fiordland, který prochází v nízkých nadmořských výškách a propojuje vnitrozemí s pobřežím. Začíná mezi skalními stěnami Darran Mountains a pokračuje podél řek a jezer až k opuštěnému mořskému pobřeží.

Ubytování a jídlo

ubytování v chatách udržovanými DOC (Department of Conservation), předem je nutné v některém z informačních center zakoupit lístky (hut tickets), kterými se na chatách platí.Při delším cestování na Novém Zélandu je další možností zakoupit Backcountry Hut Pass platný po dobu 12 měsíců. Jídlo vlastní, možnost doplnění potravin v Martins Bay Lodge nejistá.

Potřebné vybavení

běžná trekingová výbava

Přístup na začátek

začátek treku je na konci silnice Lower Hollyford Road, která je přístupná z Te Anau po silnici číslo 94 vedoucí do Milford Sound. Na křižovatce Marian Corner odbočuje silnička do Hollyford Valley.

Přístup z konce

Možnosti návratu: člunem po jezeře McKerrow až na soutok Hollyford river a Pyke river (zkrácení zpáteční cesty asi o 2 dny, v případě příznivého počasí lze letět z Martins Bay na letiště Hollyford nebo do Milford Sound.

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

ne

Základní trasa

Road end - Hidden Falls Hut - Lake Alabaster Hut - Demon Trail Hut - Hokuri Hut - Martins Bay Hut - Long Ree

Orientační rozpis po dnech

  1. Road end – Lake Alabaster Hut
  2. Lake Alabaster Hut – Demon Trail Hut
  3. Demon Trail Hut – Hokuri Hut
  4. Hokuri Hut – Long Reef (Martins Bay Hut)

Další možnosti túr v okolí

Z Martins Bay lze také pokračovat dále po Big Bay-Pyke Route, která se okruhem vrací zpět a setkává se s Hollyford Track u Alabaster hut. Cesta je náročná a trvá další 3-4 dny.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: