HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Ferraty Riesenboulder a Apollofalter
Feraty

Ferraty Riesenboulder a Apollofalter

Zittauer Gebirge neboli Žitavské hory – Německo

Nejvyšší bod
510 m n. m. m n. m.
Lanovky

nejsou

Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

20 minut

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

První jmenovaná ferrata, Riesenboulder, je středně těžkého charakteru s minimálním množstvím umělých stupů pro nohy. Druhá, Apollofalter, by se dala charakterizovat jako cvičná cesta pro úplné začátečníky, kde se skoro ztrácí nutkání jistit se. Obě zajištěné cesty jsou velmi krátké.

Riesenboulder j výbornou feratou pro osvojování základů lezení, jelikož na ni nejsou umělé stupy a důležitá je tedy práce nohou. Téměř v závěru feraty je jedno těžší místo, které kalde nárokyna sílu, ale dá se oblézt.

Převýšení: 45 m (R), 30 m (A)

Rok vzniku: 2011

Topo: Riesenboulder + Apollofalter

string

Příjezdové místo

Nejdříve se musíte dostat do vesnice Oberoderwitz, která je asi deset kilometrů za hraničním přechodem Varnsdorf/Großschönau. Pod kopcem Spitzberg, na kterém se ferrata nachází, najdete parkoviště. Jet byste mohli i dál nahoru, kde se nachází restaurace. Parkovat tam však mohou pouze hosté.

Výchozí bod

Nachází se jen něco málo přes kilometr od parkoviště. Nejdříve postupujete po zelené nebo žluté značce (vedou souběžně). Po 10 – 15 minutách narazíte na odbočku doprava, která vás dovede na start zajištěné cesty.

Výstup

Zajištěná cesta vede na vrcholek kopce Spitzberg, ze kterého jsou nádherné výhledy na Ještěd.

Sestup

Nenáročným terénem po zelené, respekive žluté značce až k parkovišti.

Obtížnost (popis)

Obtížnost: (4 nebo C/D), (2,5 nebo B)

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: