Ferrata Sentiero degli Scaloni
Feraty

Ferrata Sentiero degli Scaloni

Lehká cvičná ferrata v okolí LAgo di Garda v italských Alpách vede nad městečkem Dro a je vhodná i pro začátečníky a děti.

Lago di Garda – Itálie

Nejvyšší bod
518 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata A/B
Lanovky

ne

Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

40 minut

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Jedná se o nejjednodušší ferratu v okolí Lago di Garda, ideální je jako první ferrata (i pro děti), na které se naučíte a seznámíte s kovovými lany. Ale i zkušení ferratisté nebudou nešťastní, krásná trasa jim vynahradí zážitek. Ferrata nabízí mnoho schodů, kramlí, zajištěných, ale i nezajištěných chodníčků.

Turistické mapy a průvodce po ferratách u Lago di Garda vybírej na www.KnihyNaHory.cz nebo v prodejně v Klubu cestovatelů (Masarykovo náb. 22, Praha).

Příjezdové místo

Z parkoviště ve městě Dro se vydáte směrem přes řeku Sarca. Cestou San Giovanni se dostanete k cestě č. 425 (ta prudce stoupá). Asi po 450 m dorazíte na rozcestí, tak se vydáte trasou č. 428B. Tato cesta je mimo les a doprovází ji krásné výhledy. Dále pokračujte po cestě č. 428 přes Sentiero degli Scaloni (postavena Rakušany za války v r 1915). Poté se objeví na trase ocelová lana a následně dlouhé dřevěné schody, které jsou zakončením ferraty.

Sestup

Od ferraty budete klesat krásnou cestou, která vede lesem, až se nakonec dostanete na cestu k řece Sarce. Sestupuje se po úsecích zajištěných lanem. Na konci se vrátíte podél potoka na začátek trasy.

Obtížnost (popis)

Samotné lezení na ferratě je jednoduché, na techniku akorát pro začátečníky. Je fyzicky jednoduchá a velmi častá je chůze po schůdkách vytesaných do skály.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: