Feraty

Ferrata Rio Sallagoni

Lago di Garda – Itálie

Horolezecké úseky
ferata C
Lanovky

nejsou

Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

75 minut

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Velmi hezká, zajímavá ferata, vedoucí úzkou soutěskou těsně nad kaskádami potoka. Je sice velmi krátká, ale přesto je něčím jedinečná. Feratou se za krátký čas dostanete k zřícenině hradu Drena, ale zajímavější je fakt, že ferratu je možné lézt v noci za tmy. Lezení za tmy dodává místu jedinečný charakter. Většinou úseků se chodí po kramlích, místy vedou i v mírném převisu. Všudypřítomná vlhkost pak dopřává místní vegetaci ideální podmínky pro růst, a tak se tu setkáte s břečťanem, mechem i kapradím.

Třešničkou na dortu je pak lanový most, kde za světla člověk můžete snadno ztratit představu o okolním prostoru. Před koncem ferraty se můžete rozhodnout, jestli jít až k hradu Drena, anebo dojít k silnici, kterou se dostanete zpět k vozu.

Tuto, ale také další ferraty můžete poznat na zájezdu CK Alpina – Lago di Garda – ferraty

Příjezdové místo

Pro nástup na feratu je nejlepší přiblížit se vozem do obce Dro, odtud jet směrem na obec Drena a po čtyřech kilometrech zastavit po pravé straně na velkém parkovišti u hřiště.

Výchozí bod

Cestu k soutěsce už najdete snadno. Po 15 minutách dojdete k začátku jištěné cesty. Ta po celou dobu vede velmi úzkou soutěskou přímo nad potokem.

Výstup

parkoviště – sestup k začátku feraty rozcestník „Lavini Dro“ – průstup feraty na řekou Rio Sallagoni – konec zajištěné cesty

Sestup

Ferata ústí k asfaltové cestičce, přes kterou se po 150 metrech dostanete na hlavní cestu. Samozřejmě půjdete směrem dolů a za cca 150 metrů jste zpět na parkovišti.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: