Feraty

Feraty jižní stěnou a Persailhornu a Wildental-Klettersteig

Berchtesgaden. Alpy – Rakousko

Nejvyšší bod
Persailhorn 2350 m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B/C
Celkový čas
6-7 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Cesta slunnými jižními srázy je zajištěna téměř v celé své délce, takřka bez nebezpečí pádu kamenů a pro zkušené lezce bez problémů. Nahrazuje starou, dnes již málo chozenou normální výstupovou trasu nebezpečnými žlaby silně ohrožovanými padajícím kamením, která dosahovala II. stupně horolezecké obtížnosti.

Od roku 1993 existuje také zajištěná cesta ze severní strany se vzrušujícími pasážemi, zvaná WildentalKlettersteig. Obě feraty lze spojit ve velmi zajímavý přechod, který se dá absolvovat v obou směrech. Vrchol je spojen s Breithornem úzkým hřebenem, po němž vede dobře značená ale nezajištěná vysokohorská cesta Saalfeldener Höhenweg. Pro zkušené lezce to znamená lákavou příležitost k velkolepému, náležitě vzdušnému přechodu přes několik vrcholů.

Příjezdové místo

Bachwinkl, 840 m severně od Saalfeldenu

Výchozí bod

Z Bachwinklu až k potoku Öfenbach, výchozí místo je za ohradou pro dobytek

Výstup

Z výchozího místa cestou Öfenbachsteig – rozcestí Kreuzweg 1320 m – chata Peter-Wiechenthaler-Hütte 1752 m – Persailhorn 2350 m, zajištěnou cestou jižní nebo severní stranou (Wildental) – výchozí místo

Varianta: prodloužení túry po vysokohorské cestě Saalfeldener Höhenweg od Persailhornu přes Mitterhorn – chata Riemannhaus – cesta Ramseidersteig – výchozí místo (celkem 7-8 h)

Přechod Persailhornu oběma trasami vydá na pohodlnou celodenní túru. V případě prodloužení na Saalfeldener Höhenweg (II) se jedná o dlouhou a namáhavou celodenní túru, kterou lze za předpokladu přenocování na chatě Reimannhaus spojit s výstupem na Schönfeldspitze.

Obtížnost (popis)

KS3-C; cesta Saalfeldener Höhenweg není zajištěna (II), místy velmi dušná; nutná jistá chůze a odolnost vůči závratím.

Opatrně za mokra! Nenastupovat za mlhy!

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: