Feraty

Ferata – zajištěné cesty v oblasti cvičných horolezeckých terénů na Kanzianibergu

Karavanky – Rakousko

Nejvyšší bod
795m m n. m.
Celkový čas
2-3 hodiny

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Masiv Kanzianibergu v sobě ukrývá mimořádně bohatý labirint cvičných horolezeckých terénů, z nichž panoramatická orientační mapa u vstupu do areálu zachycuje jenom malý zlomek (měli byste se podle ní zorientovat). Ani jedna ze zdejších zajištěných cest sice není značená, ale – kdo hledá, najde. Obzvláště impozantní a atraktivní jsou zajištěné cesty Unterer Kleiner Prasvale Klettersteig a Großer Prasvale Klettersteig. Obě vedou dnem přibližně 35m hlubokých rozsedlin – u druhé z nich se musí dokonce vylézt rozporem ze „sedla“ v hloubce asi 20m (jako pomůcka slouží jen drátěné lano). Na nejvyšší bod Sonnwendkopfu se dostanete po zřetelné cestě, kterou najdete snadno.

Příjezdové místo

Finkenstein, 562m

Výchozí bod

u panoramatické mapy a chaty informační služby před vstupem do areálu, přímo u silnice vedoucí ke zřícenině hradu Finkenstein, 650m

Výstup

  • „Übungsklettersteig“ („Tréninková zajištěná cesta“): v bezprostřední blízkosti parkoviště, (místy KS5-0)
  • „Jagersteig“ („Lovecká stezka“): vede soutěskou Blockschlucht do sedla mezi Sonnwendkopfem a Kleiner Prasvale (KS2-0, krátké úseky KS3-0)
  • „Unterer Sonnwedkopf Klettersteig“: vpravo od soutěsky Blockschlucht, přístup přes dolní část „Lovecké stezky“, ústí do cesty „Oberer Sonnwedkopf Kletersteig“ (v její střední části) – pokračování o něco výš na mírně ukloněné polici (KS5-0)
  • „Oberer Sonnwedkopf Kletersteig“: pokračování „Lovecké cesty“ doprava, viz též „Unterer Sonnwedkopf Kletersteig“ (KS4-0, jeden železný žebřík)
  • „Oberer Kleiner Prasvale Klettersteig“: pokračování „Lovecké cesty“ doleva (KS2-0)
  • „Unterer Kleiner Prasvale Klettersteig“: nalevo od „Lovecké cesty“ (zamířil k sedlu Prasvalescharte), pak do ní vyústí (KS4-0)
  • „Großer Prasvale Klettersteig“: start u sedla Prasvalescharte, mezi Großer a Kleiner Prasvale (KS4-0)

Obtížnost (popis)

KS1-0 až KS5-0

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: