Feraty

Ferata zajištěná cesta na Hochturm

Karavanky – Rakousko

Nejvyšší bod
2088m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B/C
Celkový čas
6-7 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Kdo hledá samotu a klid, ten je tu na správném místě. Na západní část masivu Košuta horolezci téměř nepřijdou – důkazem je zarostlý chodníček na vrchol Loibler Baba. Krajina je tu nádherná.

Příjezdové místo

Ferlach, 466m

Výchozí bod

kousek pod rakouským vjzezdem do tunelu Loibltunnel odbočit na starou silnici Loiblpassastraße (zákaz vjezdu, ale toleruje se), po níž pak vyjedete až kousek pod sedlo (na skále červený nápis „Baba“), 1340m

Výstup

Z parkoviště – polana Čez hrunt – Loibler Baba, 1968m – sedlo Hainschsattel (Hajnževo sedlo), 1701m – nástup 5 min odtud – Hochturm, 2088m – Hainschsattel – obejít Babu (bez značení) na Čez hrunt, stezkou dolů k salaši Planina Korošica, odtud pak vozovou cestou nejprve mírně a potom strmě vzůru – z polany Čez hrunt.

Alternativní pokračování z Hochturmu (máte k dispozici druhé auto): po hřebeni na Hüttenberg (Kofce Gora), 1968m – dále po zajištěné hraniční hřebenovce „Koschuta-Grenzkamm-Klettersteig“ až do sedla Westschluchtscharte, 2030m – sestup zajištěnou cestou OTK-Klettersteig na chatu Koschutahaus, 1279m (možno přijet autem po placené silnici) (vhodné pouze pro mimořádně vytrvalé horolezce)

Sestup

sestup jako výstup.

Obtížnost (popis)

KS3/4-B, také na Babě je ve výstupu i sestupu vždy jedno zajištěné místo

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: