HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Ferata Vodní brána
Feraty

Ferata Vodní brána

Údolí Jizery, Semily – Česko

Nejvyšší bod
350 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata C
Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

20-40 minut

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Vodní brána je sportovně pojatá cvičná cesta v nádherné lokalitě. Konkrétně na levém břehu Jizery naproti začátku Riegrovy stezky, která vede podél řeky směrem k Železnému Brodu.

Ferrata je vhodná pro dětiFerrata je vhodná pro děti

Ale také začátečníkyAle také začátečníky

Vrcholový týmVrcholový tým

Celá trasa na pilíř skalní věže Vodní brána je asi 110 metrů dlouhá, s převýšením 75 metrů. Celou dobu se leze pouze po skále s dostatkem přírodních výčnělků, žádné umělé stupy tu nenajdeme.

I medvěd se dostal na vrcholI medvěd se dostal na vrchol

Příjezdové místo

Semily, západní konec ulice U Tunelu

Výchozí bod

Přístup po stezce po levém břehu Jizery,

Výstup

Na několika místech dosahuje obtížnosti C, s jednou krátkou mírně převislou pasáží hned na začátku. Pro začátečníky je vhodný zkušenější doprovod. Výstup by měl zabrat 20 až 40 minut.

Sestup

Jde o okružní cestu, kdy k sestupu je možné si vybrat cestu lesem zpět k řece nebo kompletně zajištěnou trasu po boku skály (obt. B).

Obtížnost (popis)

obtížnost C (bez držení lana 2-4 UIAA)

Zkušenosti čtenářů

čokař

Dobrý den.
Protože máte na Vašich stránkách informace o Vodní bráně,  chtěl bych Vás požádat, abyste  na Vašich stránkách uvedli k informacím o via ferratě Vodní brána:
1, zřizovatele ferraty : Vodní  brána z.s.
2,Telefoní číslo na správce :724247624
3,  Číslo našeho transparentního konta  ,na které přijímáme příspěvky na údržbu a rozvoj  naší ferraty : Transparentní konto:6687476001/5500
 
Nikomu nebráníme, aby u nás vodil klienty, jenom požadujeme doplnění informace o naší ferratě, abychom měli do budoucna  možnost ferratu udržovat a rozvíjet.
Letos usilujeme  o povolení postavit novou trasu a barmskou lávku  z VB na Vyhlídku. Chystáme se  , pokud povolení dostaneme , vyhlásit na stavbu sbírku.
Díky  ., pokud byste měli nějaké nápady, jak nás podpořit,  budeme rádi,  zavolejte , pište ..
Čokař  tel 724247624  mail: cokar@seznam.cz

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: