Ferata Vodní brána
Feraty

Ferata Vodní brána

Vodní brána je sportovně pojatá cvičná zajištěná cesta v nádherné lokalitě údolí řeky Jizery u Semil. V současnosti tu najdeme tři feraty o obtížnosti B, C a D (s úsekem E).

Údolí Jizery, Semily – Česko

Nejvyšší bod
350 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata C, ferata D
Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

20-40 minut

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

V Semilech vznikla jedna z prvních českých ferat. Celkem tři zajištěné cesty vedou na pilíř skalní věže Vodní brána  s převýšením zhruba 75 metrů. Celou dobu se leze pouze po skále s dostatkem přírodních výčnělků, žádné umělé stupy tu nenajdeme.

Z parkoviště vede lesní cesta 100 m až k informačnímu panelu, který je zároveň rozcestníkem mezi variantami. Nejsnazší varianta (B) vede levou částí masivu a je vhodná především pro začátečníky. Druhá varianta (C) začíná přímo na břehu Jizery a obsahuje několik těžších míst, z nichž některé jsou mírně převislé. Cesta vám ale nabídne spoustu příležitostí k odpočinku s výhledy na údolí Jizery. Posledním přírůstkem, vedoucím nejvíc vpravo, je cesta obtížnosti D s jedním úsekem s variantou za E (dá se oblézt po úseku B), která je aktuálně ve zkušebním provozu a je vhodná jen pro zkušené lezce. Všechny trasy se potkávají u vrcholové knihy, odkud je možný sestup po snazší variantě nebo vyšlapané stezce lesem.

Vodní brána u Semil stoupá ve skalní stěně nad malebným údolím řeky Jizery.
Vodní brána u Semil stoupá ve skalní stěně nad malebným údolím řeky Jizery.

Příjezdové místo

Semily, západní konec ulice U Tunelu

Výchozí bod

Nástup na feratu začíná na levém břehu Jizery asi 100 m od parkoviště naproti začátku Riegrovy stezky, která vede podél řeky směrem k Železnému Brodu.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

čokař

Dobrý den.
Protože máte na Vašich stránkách informace o Vodní bráně,  chtěl bych Vás požádat, abyste  na Vašich stránkách uvedli k informacím o via ferratě Vodní brána:
1, zřizovatele ferraty : Vodní  brána z.s.
2,Telefoní číslo na správce :724247624
3,  Číslo našeho transparentního konta  ,na které přijímáme příspěvky na údržbu a rozvoj  naší ferraty : Transparentní konto:6687476001/5500
 
Nikomu nebráníme, aby u nás vodil klienty, jenom požadujeme doplnění informace o naší ferratě, abychom měli do budoucna  možnost ferratu udržovat a rozvíjet.
Letos usilujeme  o povolení postavit novou trasu a barmskou lávku  z VB na Vyhlídku. Chystáme se  , pokud povolení dostaneme , vyhlásit na stavbu sbírku.
Díky  ., pokud byste měli nějaké nápady, jak nás podpořit,  budeme rádi,  zavolejte , pište ..
Čokař  tel 724247624  mail: cokar@seznam.cz

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: