Ferata Sentiero Osvaldo Orsi v masivu Brenty
Feraty

Ferata Sentiero Osvaldo Orsi v masivu Brenty

Nenáročná zajištěná cesta v masivu Brenty je alternativou ke známější Via delle Bocchette. Via ferrata Osvaldo Orsi spojující sedlo Bocca del Tuckett a chaty Rifugio Pedrotti a Rifugio Tosa nabízí úchvatné pohledy na labyrint skalních věží.

Skupina Brenta – Itálie

Horolezecké úseky
ferata A/B
Lanovky

kabinová lanovka na sedlo Passo del Grostè, 1 646 – 2 443 m n. m.

Celkový čas
9-10 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Jedná se o nenáročnou, místy zajištěnou cestu mezi sedlem Bocca del Tuckett a chatami Rifugio Pedrotti / Rifugio Tosa. Nečekají vás silné lezecké zážitky, ale zato nádherná příroda okolo a okouzlující výhledy na skupinu Brenta, která se rozprostírá všude okolo.

Tento krásný a jen poměrně zřídka chozený chodník tvoří další alternativu k zajištěné cestě Via delle Bocchette Alta. Vede po východní straně masivu a je vcelku jednoduchou záležitostí a doslova překypuje fascinujícími pohledy na pilíře a věže centrálního hřebene Brenty. Zvláště krásně se odtud vyjímá symbol Dolomiti di Brenta – štíhlá osamělá věž Campanila Basso. Prvním krokem k zahájení přechodu je výstup od chaty Tuckett přes ledovec do štěrbiny Bocca del Tuckett.

Odtud klesáme úzkým suťovým žlebem a pomocí natažených ocelových lan dosáhneme nejvyššího poschodí doliny Val Perse. Nepřehlédnout odbočku vpravo na velkém kameni, sestupová cesta totiž pokračuje stále dolů údolím Val Persa až k chatě Croz.

Příjezdové místo

Madonna di Campiglio, 1 522 m n. m.

Výchozí bod

  1. dolní stanice lanovky na sedlo Passo del Grostè, 1 646 m n. m.
  2. chata Rifugio Vallesinella, 1 522 m n. m. – 4 km od Madonny di Campiglio

Výstup

přístup k nástupu do zajištěné cesty v sedle Bocca del Tuckett, 2 648 m n. m.:

  1. výjezd kabinovou lanovkou na sedlo Passo del Grostè (2 443 m n. m.) – zajištěnou cestou Alfredo Benini do sedla: 3 hod.
  2. výjezd kabinovou lanovkou na sedlo Passo del Grostè (2 443 m n. m.) – cesta č. 316 (Giro del Brenta) na chatu Rifugio del Tuckett: 1,5 hod.

Na přechod samotné zajištěné cesty jsou potřeba přibližně 4 hod.

Sestup

Celková túra od chaty Rifugio Vallesinella – sedlo Bocca del Tuckett – Sentiero Osvaldo Orsi – chata Rifugio Pedrotti – chata Rifugio Vallesinella: 9,5 hod.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: