Feraty

Ferata Sentiero Leva

Julské Alpy – Rakousko

Nejvyšší bod
Ceria Merlone 2320m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata C
Celkový čas
7-8 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Zřízením cesty Sentiero Leva se vyplnila v systéme zajištěných cest na Montaši a Viši. Z vrcholu Montaše už nění třeba sestupovat k chatě Rifugio Brazza, ale dá se přetraverzovat jižními srázy masivu k zajištěné cestě Sentiero attrezzato Ceria Merlone a pokračovat dál až k chatě Rifugio Corsi, kde navazuje další zajištěná cesta Sentiero attrezzato Anita Goitan. Sentiero Leva využívá především přirozených tvyrů horského terénu a místy vede po velmi exponovaných a vzdušných policích. Západně od sedla Forca del Palone je třeba překonat žlab silně ohrožovaný pádem kamenů.

Příjezdové místo

  • Chiusaforte 394m
  • Tarvision 800m

Výchozí bod

Velké parkoviště nedaleko Pecolalmu, 1502m

Výstup

Z výchozího místa – Rifugio Brazza 1660 m – jižní výstupovou cestou na Montaš až pod sedlo Verde 2380m – zajištěná cesta Sentiero Leva – vyústění do přístupové cesty k Sentiero attrezzato Ceria Merlone 2320m – Rif. Brazza – Pecolalm.

Pokračujete-li po Sentiero attrezzato Ceria Merlone k chatě Rifugio Corsi (bez přechodu Cime Castrein) – pozor je nutné počítat s cca 10 hodinami.

Obtížnost (popis)

KS4-B; místy velmi exponované police, nejobtíženější úsek západně od sedla Forca del Palone, nad sedlem originální provazový žebřík.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: