Feraty

Ferata Schafluckensteig

Solnohradské hory – Rakousko

Nejvyšší bod
Brunnkogel 1708 m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata A/B
Celkový čas
6-7 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tato zajištěná cesta zčásti uměle vyražená ve skále překonává v nejnižším místě pás stěn v závěru doliny nad jezerem Hinterer Langbathsee a vystupuje do západní části náhorní plošiny Höllengebirge porostlé kosodřevinou. Dominantním vrcholem této oblasti je Brunnkogel s vrcholovým křížem 14 m vysokým, od něhož je nádherný výhled.

Příjezdové místo

Ebensee 443 m (nádraží)

Výchozí bod

Hotel u jezera Vorderer Langbathsee 664 m

Výstup

Z výchozího místa cestou č. 828 – jezero Hinterer Langbathsee 732 m – zajištěná cesta Schafluckensteig – ve výšce 1430 m ukazatel doprava s nápisem „Brunnkogel“ – Brunnkogel

Schafluckensteig lze zařadit i do okružní trasy s výchozím bodem Taferlklause u silnice Traunkirchen – Steinbach am Attersee:
Taferlklausee 760 m – „Froschweg“ (Žabí stezka) přes sedlo 940 m, k jezeru Hinterer Langbathsee 732 m – Schafluckensteig – Brunnkogel 1708 m – Hochleckenkogel 1691 m, nebo chata Hochleckenhaus 1574 m – Taferlklause (celkem 7 h)

Sestup

Stejně jako výstup

Obtížnost (popis)

KS1/2-A; od 870 m do 1000 m téměř souvislé zajištění fixními lany, totéž ve výšce od 1180 do 1220 m

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Honza

Jednoduchá feratka, kdy ocelové lano má spíše funkci morální podpory, než jako prostředek k pohybu vzhůru. Turistický chodníček je zařezaný v relativně vzdušném srázu.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: