Ferata Rosslochhöhlen
Feraty

Ferata Rosslochhöhlen

Eisenerzské Alpy – Rakousko

Nejvyšší bod
Roßloch 1550 m n. m. m n. m.
Horolezecké úseky
ferata D/E
Lanovky

ne

Celkový čas
5-6 hodin
Doba lezení

1 hodina

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Přijměte pozvání do kraje, kde železná ruda jako hlavní surovina hrála odjakživa největší roli. O čemž svědčí už název via ferraty i nedalekého městečka Eisenerz (železná ruda).

Kdysi neposkvrněné alpské údolí s horskými loukami a strmými vápencovými stěnami utrpělo ve 20. století tvrdý šrám, jehož jizvy se boudou hojit po dlouhá léta. Místní obyvatelé se ale tomu snaží statečně čelit a vytvářejí v regionu nejrůznější turistická lákadla. Jako například via ferraty… V posledním desetiletí vzniklo v okolí městečka Eisenerz hned několik.

Ferrata Rosslochhöhlen je okruhem, který se nachází v jeskyni Rosslochhöhle. Vstup na feratu je vpravo na okraji skal. Pro bezpečnost se tady nachází také jistící lano. Úvodní úsek má obtížnost C, kdy po kramlích sestoupíte po stěně, následuje tunel s hodnocením úseků za B a A. Ocitnete se v jeskyni, ve které chvíli stoupáte (terén za C/D) a poté pokračujete k lanovému mostu za B. Další úsek je po skalní stěně vzhůru převisem (D/E) a posléze je lezení snažší za C, což už vás opět přivede na start.

string

Příjezdové místo

Parkoviště u chaty Seestüberl, nedaleko města Eisenerz

Výchozí bod

Pěšinkou od koncového bodu feraty Kaiser – Franz – Joseph (cca 15 minut).  Čistě teoreticky je tady také možnost jít na nástup od jezera oklikou po červené turistické značce č. 822, ale kdo by to tak dělal, když může 2 hodiny feratovat a lézt po Kaiser – Franz – Joseph.

Sestup

Čistě k této feratě je cíl stejný jako start, jelikož se jedná o okruh. K parkovišti se dostanete po zmiňované cestě č. 822. Sestup zabere zhruba 2 hodiny a je dlouhý 4,5 kilometrů. Terén není moc příjemný, místy jej tvoří sesouvající kameny, ale také krásné lesy, louky či pastviny.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: