Ferata Panoramablick na Hintere Karlesspitze
Feraty

Ferata Panoramablick na Hintere Karlesspitze

To, co jméno cesty slibuje, je dodrženo – nádherný panoramatický výhled na věnec třítisícovek a ledovců. Ačkoliv je členitý hřeben tak lákavý a přístupová i sestupová cesta tak krátké, je třeba nejvyšší pozornosti – skála je drobivá, lámavá a viklavá, zajišťovací technika nespolehlivá. Za dobrého počasí se však přesto jedná o zajímavou túru v úžasné krajině.

Ötztalské Alpy – Rakousko

Nejvyšší bod
3160 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B/C
Lanovky

Dvousedačková lanovka „Wiesejaggl“ 2750-3010 m

Celkový čas
3-4 hodiny

Podrobný popis

Cíl feraty, vrchol Hintere Karlesspitze (3160 m) leží na hranici mezi Rakouskem a Itálií a tvoří nejzápadnější cíp masivu Weisskamm s nejvyšším vrcholem Wildspitze (3768m).

Za dobré viditelnosti se z vrcholu otvírají famózní výhledy na Alpy – na masiv Silvretta, Ortles nebo švýcarskou Berninu.

Nástup na feratu, která je relativně krátká, vede od parkoviště na konci silnice Kaunertaler Gletscherstrasse (2750m): nástup 1,5 h, nebo lanovkou Karlesjochbahn. Ferata začíná ve výšce cca 3000 m a vede po skalnatém členitém hřebínku až na vrchol. Ačkoli lanovkou míří na hřeben dav, jen málokdo si troufne vydat se na vrchol, jelikož ferata vyžaduje jisté zkušenosti.

Příjezdové místo

Feichten im Kaunertal 1289 m

Výchozí bod

Konec silnice Kaunertaler Panoramastraße (placený úsek 27 km)

Výstup

Z výchozího místa výjezd sedačkovou lanovkou na horní stanici 3010 m (pěšky cestou č. 45) – nástup – ferata až na Hintere Karlesspitze

Sestup

Sestup do sedla Karlesjoch – cesta Dreiländerblickweg – horní stanice lanovky – sedačkovou lanovkou dolů k výchozímu místu

Obtížnost (popis)

KS3-C; vysokohorské podmínky ale krátký úsek v blízkosti lanovky – lámavá hornina, špatné ukotvení ocelových lan. Je třeba velké opatrnosti! Jen za suchého počasí!

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: