HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Feraty

Ferata na Wagendrischlhorn

Berchtesgaden. Alpy – Německo

Nejvyšší bod
Wagendrischlhorn 2251 m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B/C
Celkový čas
8-9 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Přístupové cesty ze všech stran jsou sice dlouhé a namáhavé, nad pásmem kosodřeviny – na Reiteralpe – však už čeká pestrý vápencový svět: divoké náhorní krasové plošiny, závrty a další útvary ledovcového původu či obrovské skalní terasy.

Kdo by si k příjemné zajištěné cestě do sedla Mayrbergscharte a na Wagendrischlhorn s následným sestupem místy zajištěnou cestou Böslsteig chtěl přibrat ještě další dva „Horny„, prožije mimořádně bohatý den v krásné přírodě.

Příjezdové místo

Ramsau u Berchtesgadenu 670 m

Výchozí bod

Na začátku ulice Hirschbichlstraße, jihozápadně od jezera Hintersee 805 m, parkovací automat. Z tohoto místa jezdí autobus v letní sezóně až k Engert-Holzstube, kousek před odbočkou k cestě Schaflsteig; první jízda v 8:00

Výstup

Z výchozího místa cestou ve směru Bindalm až těsně před polanu Engertalm 959 m – Schaflsteig (cesta č. 473) – sedlo Hochgscheidtsattel – Loferer Steig (cesta č. 3) – sedlo Mayrbergscharte 2053 m – cesta č. 3E na Wagendrischlhorn 2251 m

Varianty:

  • Z Mayrbergscharte vede velmi vděčný a dobře značený výstup na Stadelhorn 2287 m (cca 3/4 min.), ve střední části lehké skalní partie (I).
  • Z vrcholu Stadelhornu lze absolvovat vzrušující hřebenový přechod (bez značení ale cesta je jasná) na vrchol Großes Mühlsturzhorn 2234 m (II, místy exponované, nutné lezecké zkušenosti)

Sestup

Cesta Böslsteig – Halsalm – výchozí místo

Obtížnost (popis)

KS2/3-C; na Wagendrischlhornu 120 m, na Mayrbergscharte 100 m, na Böslsteigu 30 m ocelového fixního lana. Na celé náhorní plošině Reiteralpe buďte velmi opatrní za mlhy!
Řídké značení, místy není chodník vůbec znatelný!

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: