Feraty

Ferata na Vellacherturm

Kamnické Alpy – Rakousko

Nejvyšší bod
2127m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B/C
Celkový čas
7-8 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Nejvyšší úsek této nejjižnější zajištěné cesty v Rakousku byl dokončen teprve v roce 1987. Oblast Vellacher Kotschna byla vyhlášena přírodní rezervací. Vellacherturm je jediný vrchol Kamnických Alp, který kompletně stojí na rakouském území.

Příjezdové místo

  • Bad Eisenkappel, 556m
  • Vellach, 844m

Výchozí bod

Z Vellachu po silnici do údolí Vellacher Kotschna až k závoře, 980m

Výstup

Z parkoviště – Offnerhütte, 1472m (zavřená lovecká chata, první zajištěný úsek už před ní) – těsně pod sedlem Sanntaler Sattel (Savinjsko sedlo) velký nápis na skále „Klettersteig“. Zde doprava – Vellachertrm

Sestup

Sestup jako výstup. Nebo sestup jihozápadním hřebenem (bez značení II.) – značená stezka na severovýchod kolem vrcholu Ledinski vrh – vyústění do zajištěné cesty na Babu, poslední jistící pomůcky pod ní v Sedle pod Babo, 1989m – Velika Baba jižní vrchol – severní vrchol – Mala Baba – sestup Jenkova planina, 1494m – odtud východním  směrem dolů

Obtížnost (popis)

KS3-B

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

tma

Příjezd do údolí Vellacher Kotschna je pod zákazem vjezdu od 2.11. a jinak denně od 18-5h. Prý tam někdy policajti u značky vybírají, pokud nestihnete do 18h včas odjet.
Ledinski vrch se podchází ze strátou výšky a pod Babou se napojuje až nad zajištěnou cestou, takže Baba je úplně bez ferraty. Přijde mi jednodušší jít okruh proti směru ručiček (těžší úseky jít ve výstupu)

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: