Zajištěný okruh kolem vrcholu Schafberg
Feraty

Zajištěný okruh kolem vrcholu Schafberg

Okružní 5,5 km dlouhá túra okolo oblíbeného vyhlídkového vrcholu Schafberg (1782 m) s několika krátkými zajištěnými úseky je vhodná i pro šikovné děti. Neopakovatelné výhledy se otvírají na jezera Wolfgangsee, Attersee a Mondsee.

Solná komora – Rakousko

Nejvyšší bod
1783 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata A
Lanovky

Schafbergbahn

Celkový čas
3-4 hodiny

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Vrchol Schafberg (1782 m) se tyčí nad jezerem Wolfgangsee v Solné komoře a vyjet se na něj dá historickou víc než 100 let starou trasou zubačky Schafbergbahn přímo od jezera. Nahoře si vychutnejte nádherné pohledy na jezera Wolfgangsee, Attersee a Mondsee, a poté se vydejte na příjemnou túru okolo vrcholu. Ta měří cca 5,5 km a vede po chodnících Himmelspfortensteig a Putschellersteig.

Nejprve sklesáte pod ikonickou skalní stěnu k jezírkům Mittersee a Mönichsee a následně vystoupáte okružní trasou zpět k horní stanici lanovky. Nejedná se sice o klasickou ferratu, ale cestou vás čekají dva krátké zajištěné úseky (obtížnost A), které ještě více zpestří váš výlet. Vzhledem k nízké náročnosti s sebou můžete bez obav vzít děti, a také se dají zmíněné úseky zvládnout i bez lezeckého vybavení.

  • Obtížnost: A
  • Doba túry: 3-4 hodiny
  • Délka: zajištěné úseky 50 a 80 m, túra 5,5 km
  • Nástup: výjezd zubačkou 35 min
  • Vhodná pro děti: ano

Příjezdové místo

Sankt Wolfgang im Salzkammergut 548 m

Výchozí bod

Horní stanice zubačky 1730 m – Schafberg

Sestup

Po chodníku Himmelspfortensteig (cesta č. 04) do severního úbočí až do výšky 1420 m – kolem jezera Mittersee k jezeru Mönichsee 1280 m – Putschellersteig do výšky 1530 m – stanice zubačky Schafbergbahn 1346 m – jízda dolů

Obtížnost (popis)

KS1/2-A; v soutěsce pod Himmelspforte 1730 m, uměle vytesané kamenné stupy, ocelov fixní lana v délce 50 m; na cestě Putschellersteig v 80 m dlouhém zářezu rovněž vytesané stupy, souvislé zajištění ocelovými lany

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: