HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Feraty

Ferata na Kanin – výstup od jihu

Julské Alpy – Slovinsko

Nejvyšší bod
2585m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata A/B
Lanovky

kabinová lanovka z Bovce, 436m – na horní stanici, 2202m, pod vrcholem Prestreljeniku

Celkový čas
4-5 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Zatímco ledovec na severní straně dodává masivu Kaninu skutečně vysokohorský ráz, v jižních srázech překvapí husté porosty mediteránního typu. Za ostruhou Prestreljeniku potom vstoupíme do jedinečného skalního areálu, zarámovaného mohutným obloukem horských hřebenů a vrcholů a otevřeného směrem na jih. V tomto kotli nás uvítá krasová krajina se závrty a škrapy. Ze suťových kotlů stoupají vzhůru členité jižní stěny, protkané mnoha lávkami. Dobře značená výstupová cesta dosáhne západně od Monte Ursic, 2543m, hřebene a pokračuje pak po něm . zajištěna jen na několika málo místech – na vrchol Kaninu.

Příjezdové místo

Bovec, 460m

Výchozí bod

Parkoviště Bovec, dolní stanice lanovky, 436m

Výstup

Z parkoviště – lanovkou na horní stanici, 2202m – Škrbina pod Prestreljenikom – hřebenovka na Kanin, 2585m – zpátky na horní stanici.

Vzhledem k délce, velkým výškovým rozdílům a častému suchému horku rozhodně nedoporučujeme pěší výstup z Bovce ani sestup.

Obtížnost (popis)

KS1-B, na hřebeno jen málo jistících pomůcek, technicky lehké, spíše příjemné lezecké pasáže bez velké expozice, stará výstupová cesta je naproti tomu více exponovaná a navíc ohrožená padajícím kamením. Při bouřkách bývá Kanin častým terčem blesků!

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: