Ferata Krummholzsteig
Feraty

Ferata Krummholzsteig

Schneeberg – Rakousko

Nejvyšší bod
Damböckhaus 1810 m; Waxriegel 1888 m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B/C
Lanovky

Zubačka na Schneeberg

Celkový čas
6-7 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Část přístupové cesty od bývalé chaty Baumgartnerhaus (odstraněna z důvodu ochrany vodních zdrojů) až po začátek skalního terénu je zarostlá a těžko se hledá. Už zde nejsou žádné ukazatele, staré červené značky jsou zašlé a převážně neznatelné. Jakmile se vám však podaří dostat se ke skalám – od dosud existujících kamenných základů chaty Baumgartnerhaus je třeba stoupat západním až severozápadním směrem – máte vyhráno.

Zajištěný výstup strmým skalním, popř. suťovým žlabem až k jeho vyústění do cesty Emmysteig je už relativně jasný. Řetězy v dolní, mírně obtížné části ještě nějakou dobu vydrží, zrezivělá fixní lana nahoře se už stejně nepoužívají.

Příjezdové místo

Puchberg am Schneeberg 585 m (nádraží)

Výchozí bod

Schneebergdörfl 719 m

Výstup

Z výchozího místa žlutě značenou cestou údolím Mieseltal – sedlo Kaltwassersattel 1320 m – zastávka Baumgartner 1394 m, jednoduché občerstvení u zubačky Schneeberg-Zahnradbahn – cesta Südlicher Grrafensteig (po červené) až na místo bývalé chaty Baumgartnerhaus 1447 m – ferata Krummholzsteig – Emmysteig (žluté značky) – chata Damböckhaus či Waxriegel s velkým vrcholovým křížem

Sestup

Po modré příkopem Schneidergraben či cestou Herminensteig (zajímavější, červené značky, v horní části lehké lezení, I) – Mieseltal – výchozí místo

Obtížnost (popis)

KS3-B: na začátkuKS2-B: již dále; převýšení 10 m (od 1570-1670 m); obtížná orientace, umělé zajištění před zatížením vyzkoušejte!

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: